StoryEditor

Modernizacja gospodarstw rolnych: ARiMR odpowiada Rzecznikowi Praw Obywatelskich

Żadne unijne fundusze nie są zagrożone a rozpatrywanie wniosków na program modernizacji gospodarstw rolnych powinno zakończyć się jeszcze dzisiaj – twierdzi Tomasz Nowakowski, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Szef ARiMR tłumaczy się w związku z pismem Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który dopytywał o sytuację w Agencji po opublikowaniu przed media kilka tygodni temu tzw. „taśm Ardanowskiego”. 
18.11.2019., 18:11h
Na początku października Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich wystosował do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pismo, które dotyczyło tzw. taśm Ardanowskiego. Na opublikowanym w sieci nagraniu minister rolnictwa krytykował sytuację w Agencji, które zbyt długo rozpatruje wnioski od rolników. RPO poprosił więc o przedstawienie szczegółowych wyjaśnień w tej sprawie oraz informację o działaniach jakie zostaną podjęte przez ARiMR w celu usprawnienia działalności na rzecz rolników.

Odpowiedź prezesa ARiMR


W kwestii dotyczącej nierozpatrzenia wielu wniosków o dofinansowanie programu modernizacji gospodarstw rolnych szef ARiMR wyjaśnił, że nabór wniosków trwał od 19 lutego 2018 do 20 marca 2018. Spotkał się z on z ogromnym zainteresowaniem rolników, gdyż złożono ponad 21 tys. wniosków. Lista wnioskodawców, którym przysługiwała pomoc została opublikowana w dniu 18 czerwca 2018 r. Z kolei zgodnie z przepisami termin potrzebny na podpisanie umów z wnioskodawcami minął 18 sierpnia 2019 r. Wnioski, które wpłynęły do Oddziałów Regionalnych ARiMR w zdecydowanej większości (17288 wniosków, co stanowiło 80,9% ogółem złożony...
Pozostało 65% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. kwiecień 2024 13:23