Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Nieoficjalnie: termin naboru wniosków o dopłaty bezpośrednie będzie wydłużony

Obrazek

Wczoraj informowaliśmy o tym, że organizacje rolnicze zawnioskowały do ministra Telusa o wydłużenie naboru wniosków o dopłaty bezpośrednie, gdyż liczba złożonych dokumentów jest bardzo niska, a rolnicy nadal nie wiedzą o co i jak wnioskować. Będzie wydłużenie terminu naboru wniosków czy nie? 

Dorota Kolasińska19 kwietnia 2023, 15:30

Złożonych w ARiMR wniosków o dopłaty bezpośrednie jest niewiele ponad 177 tys. Organizacje rolnicze zaczęły się niepokoić o to, czy rolnicy zdążą ze złożeniem dokumentów, gdyż w programie pojawiło się bardzo wiele nowości w związku z wdrożeniem Krajowego Planu Strategicznego nowej WPR. Pieniądze przeznaczone na dopłaty bezpośrednie są spore, szczególnie na ekoschematy, z którymi rolnicy mają ogromne problemy. ODR-y pomagają wypełniać rolnikom wnioski, ale patrząc na to w jakim tempie przebiegają prace, można mieć wątpliwości czy 1,2 mln osób uprawnionych do tych płatności w ogóle odważy się złożyć wniosek. 

Wczoraj, po raz drugi organizacje rolnicze zwracając się tym razem do Roberta Telusa, niedawno nominowanego ministra rolnictwa apelują o maksymalne wydłużenie naboru wniosków, aż do 30 czerwca br.

Podczas dzisiejszego Kongresu Polska Wieś XXI nieoficjalnie od pracowników ARiMR dowiedzieliśmy się, że rozporządzenie dotyczące wydłużenia naboru wniosków do 30 czerwca br. jest obecnie w trakcie przygotowania i najprawdopodobniej ukaże się już za dwa tygodnie. A więc decyzja zapadła i rolnicy mogą spać spokojnie. Tymczasem pracownicy ODR-ów będą mieli więcej czasu na obsłużenie większej liczby beneficjentów, a tym samym większa liczba rolników będzie miała szansę na złożenie poprawnie wniosku oraz skorzystanie z ekoschematów. 
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)