Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Premia dla młodych rolników, restrukturyzacja gospodarstw i pomoc klęskowa – ile wniosków złożyli rolnicy?

Obrazek
ARiMR podała wstępne dane dotyczące liczby składanych wniosków przez rolników w czterech popularnych naborach. Ile wniosków złożono? 
Dorota Kolasińska1 lipca 2021, 13:50
Wczoraj zakończył się nabór na popularne działanie w ramach PROW „premia dla młodego rolnika” i „Restrukturyzacja małych gospodarstw”. Ponadto w związku z poprzednio wydłużonym terminem składania dokumentów, Agencja również 30 czerwca br. zakończyła nabór wniosków na pomoc klęskową oraz pomoc finansową dla pszczelarzy do rodzin pszczelich, które przezimowały. 

Agencja przyjmowała wnioski do północy 30 czerwca br., więc dane, które podała nie są ostateczne i liczby w efekcie mogą się nieco różnić. 

Do 30 czerwca do południa ARiMR otrzymała prawie 2 tys. wniosków złożonych przez rolników ubiegających się o Premię dla młodego rolnika. Zainteresowanych restrukturyzacją małych gospodarstw, było więcej, bo złożono blisko 12,5 tys. wniosków. Jednocześnie Agencja prowadziła nabór wniosków o pomoc finansową w gospodarstwach, których w 2020 r. powstały szkody w uprawach. Na tę pomoc wniosków złożono najwięcej bo aż 26,55 tys. do godz. 16. 

Pszczelarze również byli zainteresowani pomocą 20 zł do każdej rodziny pszczelej, której udało się przetrwać zimę. Według raportu ARiMR o pomoc finansową ubiega się 20,17 tys. zainteresowanych.
Dokładne dane otrzymamy niebawem z ARiMR, będziemy informować na bieżąco! 

Tymczasem, w poprzedniej informacji, która pojawiła się na naszej stronie podaliśmy, że powstał projekt rozporządzenia zmieniającego zasady przyznawania pomocy – młodzi rolnicy będą musieli uzupełnić dokumenty dot. oceny wpływu inwestycji na środowisko. Więcej o tym, przeczytasz TUTAJ! 

oprac. dkol na podst. ARiMR
Fot. archiwum

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy