Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Premia dla młodych rolników, restrukturyzacja gospodarstw i pomoc klęskowa – ile wniosków złożyli rolnicy?

Obrazek
ARiMR podała wstępne dane dotyczące liczby składanych wniosków przez rolników w czterech popularnych naborach. Ile wniosków złożono? 
Dorota Kolasińska1 lipca 2021, 15:50
Wczoraj zakończył się nabór na popularne działanie w ramach PROW „premia dla młodego rolnika” i „Restrukturyzacja małych gospodarstw”. Ponadto w związku z poprzednio wydłużonym terminem składania dokumentów, Agencja również 30 czerwca br. zakończyła nabór wniosków na pomoc klęskową oraz pomoc finansową dla pszczelarzy do rodzin pszczelich, które przezimowały. 

Agencja przyjmowała wnioski do północy 30 czerwca br., więc dane, które podała nie są ostateczne i liczby w efekcie mogą się nieco różnić. 

Do 30 czerwca do południa ARiMR otrzymała prawie 2 tys. wniosków złożonych przez rolników ubiegających się o Premię dla młodego rolnika. Zainteresowanych restrukturyzacją małych gospodarstw, było więcej, bo złożono blisko 12,5 tys. wniosków. Jednocześnie Agencja prowadziła nabór wniosków o pomoc finansową w gospodarstwach, których w 2020 r. powstały szkody w uprawach. Na tę pomoc wniosków złożono najwięcej bo aż 26,55 tys. do godz. 16. 

Pszczelarze również byli zainteresowani pomocą 20 zł do każdej rodziny pszczelej, której udało się przetrwać zimę. Według raportu ARiMR o pomoc finansową ubiega się 20,17 tys. zainteresowanych.
Dokładne dane otrzymamy niebawem z ARiMR, będziemy informować na bieżąco! 

Tymczasem, w poprzedniej informacji, która pojawiła się na naszej stronie podaliśmy, że powstał projekt rozporządzenia zmieniającego zasady przyznawania pomocy – młodzi rolnicy będą musieli uzupełnić dokumenty dot. oceny wpływu inwestycji na środowisko. Więcej o tym, przeczytasz TUTAJ! 

oprac. dkol na podst. ARiMR
Fot. archiwum


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)