StoryEditor

Prosto z Brukseli: Porozumienie w ramach Trilogu bardzo blisko!

Wiele wskazuje na to, że może jeszcze dziś dojdzie do porozumienia w ramach Trilogu między Parlamentem Europejskim, Radą Ministrów UE a Komisją Europejską. Komisarz Wojciechowski twierdzi, że jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek. 
25.06.2021., 14:06h
Od czwartkowego popołudnia trwają negocjacje w ramach Trilogu pod przewodnictwem portugalskiej prezydencji, która koniecznie chce doprowadzić do porozumienia przed końcem swojej kadencji, czyli do końca czerwca. Dziś przed południem pojawiły się sygnały, że do porozumienia jest już bardzo blisko i zostało już naprawdę niewiele. 
Dziś rano Parlament Europejski ogłosił konferencję prasową na temat kluczowych punktów kompromisu w sprawie WPR.
Parlament Europejski, państwa członkowskie UE i Komisja Europejska najwyraźniej osiągnęły porozumienie w kontrowersyjnych kwestiach dotyczących reformy Wspólnej Polityki Rolnej (WPR). Informowali o tym na Twitterze uczestnicy rozmów trójstronnych, m.in. eurodeputowany z Południowego Tyrolu Herbert Dorfmann (EPP).

Komisarz ds. rolnictwa: „Jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek wcześniej”

Komisarz UE ds. rolnictwa, Janusz Wojciechowski, również nie pozostawia wątpliwości, że droga ku reformie WPR stała się bardziej przejrzysta. 

– Jesteśmy blisko dobrego kompromisu. Bliżej niż kiedykolwiek wcześniej – napisał na Twitterze. Szczegóły dotyczące rozporządzeń w sprawie WPR nadal znajdują się w porządku...
Pozostało 60% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Karol Bujoczek
Autor Artykułu:Karol Bujoczek Redaktor naczelny top agrar Polska
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 21:38