StoryEditor

Dziś ostatni dzwonek na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie

Dziś jest ostatni dzień na to, żeby złożyć wnioski o dopłaty bezpośrednie w pełnej wysokości. Spóźnialskich jest całkiem sporo - do wczoraj do ARiMR wpłynęło 1,22 mln wniosków, a do uzyskania wsparcia upoważnionych jest ok 1,3 mln rolników.
17.06.2021., 11:06h
17 czerwca mija podstawowy termin na składanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych PROW za 2021. W związku z tym biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa są czynne dłużej niż zazwyczaj. 

Kto nie zdąży ze złożeniem wniosku, będzie miał obniżone płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Ostateczny termin na złożenie wniosków upływa 12 lipca br. 

Na ostatnią chwilę


Spóźnialskich nie brakuje. Jak informuje ARiMR, do wczoraj wpłynęło 1,22 mln wniosków, a o dopłaty powinno ubiegać się ok 1,3 mln rolników. 


W tym roku tylko online

Dokumenty można składać wyłącznie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. W tym roku Agencja nie wysyłała i nie przyjmuje wniosków w formie papierowej. Rolnicy, którzy w 2020 r. składali „Oświadczenia potwierdzające brak zmian w 2020 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2019”, w tym roku muszą złożyć wnioski w formie elektronicznej korzystając z aplikacji eWniosekPlus.  

ARiMR pomoże wypełnić wniosek 

Ci, którzy nie mają komputerów lub obawiają się samodzielnego wypełniania wniosku, wsparcia technicznego udzielają pracownicy biur powiatowych Agencji, które będą pracować do godziny 18:00.

oprac. Kamila Szałaj, na podst. ARiMR
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 17:19