StoryEditor

Rolniczy temat, odc. 3: Dopłaty bezpośrednie i nabory z PROW w 2022 roku

Jakie dopłaty bezpośrednie przysługują polskim rolnikom w 2022 roku? Czy będą one wyrównane do średniej unijnej? Na jakie nabory wniosków w ramach kończącego się PROW mogą liczyć gospodarze planujący inwestycje? Unijne i krajowe fundusze 2022 - to rolniczy temat, który poruszam z moim gościem.
16.02.2022., 17:02h
Gościem 3 odcinka programu "Rolniczy temat" jest Grzegorz Ignaczewski, ekspert ds. funduszy unijnych top agrar Polska. Już za miesiąc rusza kolejny nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich na 2022 rok. Rewolucji nie będzie, ale kilka istotnych zmian owszem.

Powraca po latach UPO, czyli uzupełniająca płatność obszarowa, nazwana jednak w legislacji Uzupełniającą Płatnością Podstawową. Ciekawie też wygląda sprawa programów rolno-środowiskowo-klimatycznych, które zakończyły się w 2021 roku, ale mogą być kontynuowane na określonych zasadach.

W ramach kończącego się PROW 2014 - 2020 ARiMR przygotowała harmonogram naboru wniosków, w którym znajdziemy takie popularne działania jak: premie dla młodego rolnika, modernizację gospodarstw rolnych czy rozwój usług rolniczych.

O szczegółach opowiada Grzegorz Ignaczewski. Zapraszam do obejrzenia tego odcinka!

Nie znasz jeszcze top agrar Polska? Zamów bezpłatny egzemplarz na próbę prosto do Twojego domu!
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. czerwiec 2024 20:02