StoryEditor

Remontujemy Ursusa 1204 de luxe #4: Demontujemy kabinę

Nasz Ursus jest coraz bardziej zdekompletowany. Nim jednak zaczniemy rozbierać takie podzespoły jak silnik czy skrzynia musieliśmy pozbyć się kabiny.
25.05.2020., 18:05h
Prace remontowe nabierają tempa. Lada chwila ciągnik Ursus 1204 de luxe trafi na warsztat i zajmiemy się silnikiem. Oczywiście prócz silnika przyjrzymy się pozostałym podzespołom, takim jak skrzynia czy tylni most, dlatego postanowiłem wcześniej zdemontować kabinę. To pozwoli na swobodny dostęp do najdrobniejszych detali, a praca będzie komfortowa.

Sam demontaż kabiny nie jest skomplikowany. Podczas pracy największym wyzwaniem były nieruszane od niemal 40 lat zapieczone i zardzewiałe śruby mocujące różne blachy i osłony, co utrudniało wydajną pracę.

Po demontażu kabiny udało mi się zweryfikować różnego rodzaju wycieki. Na szczęście są to drobne nieszczelności z układu hydrauliki zewnętrznej. Odkręciłem także podnośnik hydrauliczny. Niestety, podzespół ten jest w opłakanym stanie technicznym i z pewnością wymaga troski specjalistów, dlatego już teraz wysyłamy go do zakładu zajmującego się regeneracją.

Zdemontowaną zajmą się specjaliści z firmy Naglak. Cała konstrukcja będzie odnowiona, wygłuszona i zmodernizowana. Wcześniej, kiedy ciągnik był na chodzie zmierzyliśmy poziom hałasu w kabinie. Po odnowie zaprezentujemy rezultaty pracy ekspertów z firmy Naglak. Zobaczycie, że nawet w poczciwym Ursusie może być cicho i komfortowo.

Wraz z kabiną firma Naglak zajmie się lakierowaniem blacharki naszego ciągnika. Dlatego nie zapomnijcie oddać swój głos w naszej ankiecie odnośnie koloru na jaki pomalujemy Ursusa 1204 de luxe. Zagłosuj TUTAJ!

Jeśli chcecie być na bieżąco z postępami z naszych prac obejrzyjcie koniecznie w całości poniższy film!
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 16:47