StoryEditor

Rosja i Chiny wspólnie promują przemysł mleczarski

Rozmowy prowadzone w czasie spotkania rosyjsko-chińskiego w Moskwie przyniosły zamierzony skutek: oba kraje połączą siły w promocji zdrowej diety mlecznej, a co za tym idzie, ułatwią dwustronny handel i rozwój technologiczny. Jak to wpłynie na światowy rynek mleczarski?
08.06.2018., 10:06h
Chińsko-rosyjskie forum poświęcone żywieniu i dietetyce, prowadzone w ramach "Światowego dnia zdrowia przewodu pokarmowego" odbyło się niedawno w Moskwie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Chińskie Stowarzyszenie Żywieniowe (CNS) oraz rosyjskie Federalne Centrum Badawcze zajmujące się żywieniem, biotechnologią i bezpieczeństwem żywności (FIC) we współpracy z Danone.

Forum stanowiło pierwszą okazję dla rosyjskich i chińskich ekspertów do oficjalnej wymiany poglądów na temat żywienia. Naukowcy zgodzili się co do znaczenia świadomości rosnącej  wśród konsumentów na temat korzyści płynących z probiotycznych produktów mlecznych. W czasie spotkania CNS i FIC podpisały Protokół o współpracy strategicznej. Organizacje partnerskie zacieśnią współpracę w zakresie zdrowej żywności, a także będą stymulować rozwój specjalistów w zakresie technologii produkcji mleka. W tym celu przyczynią się do intensyfikacji handlu dwustronnego i rozwoju przemysłu mleczarskiego, zapewniając ramy i wsparcie prawne dla handlu produktami mleczarskimi w obu krajach.

Wraz ze wzrostem całkowitej ilości konsumpcji produktów mleczarskich, rozwój ś...
Pozostało 65% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 09:24