StoryEditor

V Ogólnopolska Giełda Rzepaczano-Zbożowa już jutro - to ostatni moment na zapisy!

Kończy się bardzo trudny dla rynku zbóż i rzepaku sezon gospodarczy 2022/2023, a już 1 lipca rozpocznie się kolejny sezon 2023/2024. Mijający sezon był bardzo trudny, co wszyscy odczuliśmy. Ale warto poznać twarde dane, liczby i fakty, by móc w pełni go ocenić. Warto także przymierzyć się do nowego sezonu i pokusić się o prognozy i symulacje, które będą możliwe dzięki największym rynkowym graczom. To wszystko już jutro na naszej V Ogólnopolskiej Giełdzie Rzepaczano-Zbożowej!
13.06.2023., 11:06h
Tylko jeszcze dziś możesz się zgłosić do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu na gielda.topagrar.pl i na żywo posłuchać oraz porozmawiać z rolnikami, handlowcami, przetwórcami oraz przedstawicielami organizacji producentów zbóż i rzepaku. Będą ciekawe analizy, prelekcje, prognozy, debaty, dyskusje i zapewne także polemiki.
 
Tematem wiodącym tegorocznej V Ogólnopolskiej Giełdy Rzepaczano-Zbożowej będzie:

Otwarcie na handel z Ukrainą zmieniło obraz polskiego rynku rzepakowego i zbożowego. Czy w nadchodzącym sezonie 2023/24 poradzimy sobie z naporem surowców ze Wschodu? 
 
W bloku zbożowym omówimy:

  • Aktualną sytuację w handlu zbożami. Jakie piętno na krajowym rynku odcisną zapasy zbóż w nadchodzącym sezonie? Czy wzrost domieszki etanolu do benzyny ma szansę wspomóc rynek kukurydzy?
  • Poruszymy także trudną tematykę związaną z polskim handlem zagranicznym i przepustowością polskich portów.
  • Na koniec odbędzie się debata z udziałem znanych ekspertów rynku zbożowego, którym będzie można zadawać pytania.
 
Blok rzepakowy ma odpowiedzieć na pytania:

  • Jakie zmiany zachodzą ostatnio na światowym rynku oleistych? Czy Polska jako jeden z największych producentów rzepaku w Europie zwiększy jego przerób? Czy olej rzepakowy rodzimej produkcji ma szanse na wzrosty sprzedaży?
  • A na zakończenie bloku zaprosimy do dyskusji przedstawicieli przetwórców rzepaku i poprosimy zgromadzonych na sali uczestników o pytania.
 

Całe wydarzenie odbędzie się w atmosferze otwartej wymiany zdań i omawiania aktualnych problemów rynkowych.

Wielu uczestników ubiegłorocznego spotkania, podkreślało fakt, że dzięki informacjom pozyskanym na giełdzie, udało się uniknąć większych błędów poczynionych w zakładanym planie sprzedaży zbóż i rzepaku.Więcej szczegółów znajdziesz na stronie internetowej giełdy gielda.topagrar.pl
 
W tym roku nie powinno zabraknąć także i Ciebie.

Zapisz się koniecznie na gielda.topagrar.pl

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 11:51