Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rynek zbóż>

Import zboża z Ukrainy – mamy kryzys na granicy wschodniej

Ze Wschodu na teren Unii Europejskiej wjeżdżają wagony z ukraińskim zbożem. Problem w tym, że jak donoszą sami rolnicy i przedstawiciele LIR, nie jedzie ono dalej, ale zostaje u nas, na wschodzie kraju.

Jacek Daleszyński13 stycznia 2023, 17:23

W wywiadzie podczas naszych tegorocznych seminariów uprawowych na Lubelszczyźnie prezes Lubelskiej Izby Rolniczej zwraca uwagę na fakt, że zboże ze wschodu jest kiepskiej jakości, a do tego np. ziarno techniczne kwalifikowane jest jako konsumpcyjne. Dziurawy system kontroli tego towaru jest mało efektywny. Rolnicy z regionu protestują, bo rzepak, kukurydza czy zboża zostają u nich, nie jadą dalej, więc zachwiały lokalnym rynkiem. W ich magazynach jest jeszcze 70% zboża z poprzednich żniw, które ciężko jest sprzedać.

Zobacz cały wywiad!

CZYTAJ TAKŻE:

Polska złoży wniosek o wprowadzenie cła na zboże z Ukrainy

AgroUnia będzie protestować przeciwko importowi z Ukrainy zbóż, rzepaku i kukurydzy

Ceny zbóż: Nie wszędzie martwy sezonPicture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)