StoryEditor

Czy już nie jest za późno z zabiegiem na płatek? Webinarium, środa 13 maja 2020 r.

A może zabieg ochrony rzepaku, który był wykonany w ostatnich dniach był zbyt szybki? Czy w takim razie ochrona fungicydowa wytrzyma do końca wegetacji? Co z ryzykiem nadciągających przymrozków podczas "zimnych ogrodników"? Czy w takim razie powtarzać ochronę po przymrozkach?
11.05.2020., 09:05h
Te pytania nasuwają się plantatorom rzepaku w całej Polsce. Mamy wyjątkową sytuację w tym roku. Wegetacja praktycznie zimą nie zaprzestała. Po jej zintensyfikowaniu w marcu i kwietniu nocami występowały przymrozki a nawet mrozy. Potem w maju zaczęły się kłopoty z wodą glebową, gdyż od kwietnia praktycznie nie padało na wielu polach. Kolejna fala chłodów wstrzymała wielu z Was z zabiegami na płatek.

Jak zatem postępować? Czy zarodniki zgnilizny twardzikowej są już w środowisku? Czy inne choroby nie są w tym roku groźniejsze? Jakie środku wybrać do jedynego zabiegu a jakie, gdy będzie on drugim z kolei na kwitnący rzepak? Jak długo działają poszczególne fungicydy?

Na powyższe pytania odpowiedzi udzieli ekspert w dziedzinie ochrony rzepaku (i innych chorób) znany Wam doskonale fitopatolog, prof. Marek Korbas z IOR – PIB w Poznaniu. Zapraszamy na webinarium już w środę 13 maja o godz. 9.00.

Osoby biorące udział w webinarze zgadzają się jednocześnie na to, by Organizator skontaktował się z nimi (poprzez e-mail/telefon) po jego zakończeniu (w terminie do 7 dni roboczych) w celu uzyskania oceny i formy przedstawionych informacji.


ZAPISY ZAKOŃCZONE!
Tomasz Czubiński
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ochrony, uprawy i nawożenia roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 23:13