StoryEditor

Pożar 25 ha i zbiory rzepaku – Żniwa u rolniczych Youtuberów cz. 2

Niedawno mogliście przeczytać jak w tym roku  youtuberom sypał jęczmień, teraz czas sprawdzić jakie są plony rzepaku. Czy również jest tak optymistycznie ? Oto przegląd relacji z rolniczych kanałów na YouTube. 
20.07.2022., 16:07h

Szoko 12 „ Presja Chowacza przyspiesza dojrzewanie rzepaku”

 

- Rotor 650, 2 bieg i jedziemy - tak w pole rzepaku odmiany Aganos w asyście syna wjechał Szoko 12. Jak wyniki ?  Youtuber znowu jest bardzo zadowolony z plonów. „Rzepak na tę chwilę jest petarda”. Dzień zamknął ze średnią lekko powyżej 4 t/ha.

 

Chłopcy z roli i Agro Mati Farm też już koszą

 

Chłopcy z roli -zamieścili krótki film, gdzie podzielili się tegorocznym plonem rzepaku: "Sypał 3,8 tony na hektar,  pole 2,80 ha 4,5 klasa”.

 

Taki sam wynik podał Agro Mati Farm - Youtuber z województwa opolskiego.

 

Gospodarstwo Pod Bizonami – Klasyk w akcji i wielki pożar

 

Gospodarstwo Pod Bizonami - Ten Youtuber nie był pewien czy to już odpowiedni moment na koszenie, jednak po sprawdzeniu wilgotności otrzymali wynik w granicach 6-7%, dlatego stwierdził że czas zacząć zbiór rzepaku.

 

Na kanale pojawiło się również nagranie z pożaru pól w Nowym miasteczku, do którego doszło 19 lipca. Jak podaje miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna „w akcji gaszenia udział wzięło 14 zastępów spaleniu uległo co najmniej 25 ha pól”

Julian Koziolek

Źródło: YouTube

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. czerwiec 2024 19:44