Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Zboża>

Jak sypał jęczmień ozimy rolniczym Youtuberom? „W tym roku jest o wiele lepiej”

Obrazek

W większości kraju jęczmień ozimy został już zebrany, dlatego przejrzeliśmy kanały znanych rolniczych Youtuberów, czyli m. in.: Szoko12, Perqins, Rolnik po swojemu, Słomek, Jockerfarm. Sprawdziliśmy co mówią o tegorocznych plonach. Oto nasz skrócony przegląd informacji z ich kanałów na YouTube.

18 lipca 2022, 16:25

Szoko12 o plonach jęczmienia: "Jest dobrze"


Szoko12 to doskonale znany użytkownikom portalu topagrar.pl młody gospodarz i youtuber. Jęczmień ozimy odmiany Jakubus kosił nabytym w zeszłym roku Casem Axialem 6140 i wydaje się być na ten moment zadowolony z przebiegu żniw.  W opisie filmu napisał, że „jęczmień go zaskoczył” i spuentował film stwierdzeniem „Jest Dobrze!”

Parametry plonów są następujące:

W filmie z transportu ziarna do skupu Szoko12 poinformował, że plon jęczmienia wyniósł 8,18 t z ha.Mieszanka jęczmenia u Perqinsa

Z kolei Perqins - inny bardzo znany rolniczy Youtuber nie mógł się doczekać żniw, dlatego skosił ha mieszanki jęczmienia Galileoo z Dakoota i  jest pozytywnie zaskoczony.
- Ma wagę w tym roku, dość gruby. 12,5 % wilgotności, 27 stopni, może być - skwitował próbę koszenia w swoim vlogu.

 Rolnik po swojemu - 4,5 ha jęczmienia pod kosę

Inny znany bywalcom YouTube vloger Rolnik po swojemu nagrał film relacjonujący sytuacje po skoszeniu 4,5 ha jęczmienia ozimego. W tym roku zasiał wielorzędowe odmiany Kosmos I Jakubus. Tegoroczne zbiory na ten moment określił następująco:

- Wilgotność 11,9,%. Plon oscylował w granicy 7 t/ha, Spodziewałem się więcej - relacjonował. Jak dodał,  ziarnoudało mu się sprzedać za 1250 zł/t.
 

Słomek jeszcze nie kosi - dopinguje kuzyna

Słomek to kolejny rolniczy youtuber, którego doskonale znają użytkownicy naszego portalu topagrar.pl.  Sam czeka jeszcze na rozpoczęcie żniw na swoich polach, jednak zachęcony rykiem Bizona wybrał się na pole kuzyna i bardzo entuzjastycznie wypowiedział się o jęczmieniu odmiany Saaten Union: - Jęczmień kapitalny, bardzo ładny, piękny - mówił w filmie na swoim kanale.Jockerfarm narzeka na pogodę i opóźnione żniwa jęczmienne

Jockerfarma nikomu nie trzeba przedstawiać. I ten Youtuber gościł na łamach naszego portalu. Sam jeszcze nie kosi ze względu na pogodę, ale wybrał się z wraz z ekipą i kamerą do Agro Kojot. Adrian Towarzyszył w pracy na 24 ha - działce rolnej powstałej z połączenia kilku pól i zastanawiał się jak odpalić nowego Fergusona. W trakcie rozmowy w kombajnie otrzymał wszystkie informacje o tegorocznych plonach.

- Wilgotność 12,5-13%, 6 ton w kieszeni, w tym roku jest o wiele lepiej - mówił w swoim vlogu.

 

A jak sytuacja na Waszych polach? Piszcie do nas jak Wam sypał jęczmień.


Tekst. Julian Koziolek

Grafika: Martyna Olszewska
Źródło: YouTube

 

 Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)