StoryEditor

Rekord w planowaniu rzepaku padł w tym roku. Zobacz gdzie!

Ustanowiono nowy rekord w uprawie rzepaku ozimego na Podkarpaciu. Najwyższy wynik w Polsce został ustanowiony w miejscowości Tuczempy, w obecności sędziego z Biura Rekordów oraz przedstawicieli PUH „Chemirol” sp. z .o.o. Zebrano 6,9043 tony z hektara uprawy.
17.08.2023., 10:08h
Na Podkarpaciu w miejscowości Tuczempy znajduję się gospodarstwo Pana Bogdana Stopyra. Jego rodzina zajmuje się rolnictwem od ponad 100 lat. W ubiegłym roku rolnik przystąpił do programu Idę po Rekord i korzystając z zaleceń Doradcy Klienta Chemirol, zastosował technologię, dostępną w ramach tego projektu co pozwoliło osiągnąć rekordowo wysokie plony.


Technologia "Idę po Rekord"

Technologia Idę po Rekord opracowana została przez ekspertów z zakresu:
  • nawożenia,
  • nasiennictwa,
  • ochrony,
  • odżywiania,
  • biostymulacji roślin, pracujących w ramach Grupy Kapitałowej Chemirol.
Technologię ochrony dostarczyła firma Innvigo, natomiast technologia z zakresu odżywiania, biostymulacji, biokontroli, a także stosowania adiuwantów pochodzi z oferty Chemirol.
Na całej uprawie zastosowano zabieg z wykorzystaniem preparatu BlueN, dwukrotnie – jesienią oraz wiosną.
W listopadzie 2022 roku padł pierwszy rekord z wykorzystaniem technologii Idę po Rekord. Rekord dotyczył uprawy buraka cukrowego, gdzie plon wyniósł 112,11 t/ha w przeliczeniu na polaryzację 16%.

Więcej informacji o programie Rolnicy znajdą na www.ideporekord.pl , gdzie również dostępny jest formularz umożliwiający bezpłatne zapisanie się do programu: https://lnkd.in/dF8fA4kwBernat Patrycja
na podst. inf.pras.
fot: inf. pras. 
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 20:49