Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>

Jak właściwie Polska Smakuje?

Obrazek

Pomysł MRiRW na promocję regionalnych i lokalnych produktów okazał się strzałem w 10! Tym razem na pikniku Poznaj Dobrą Żywność Warszawiacy mogli spróbować pysznych, regionalnych produktów. Nie zabrakło maszyn rolniczych i atrakcji dla dzieci. 

Dorota Kolasińska17 czerwca 2018, 12:20

W sobotnim pikniku na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu uczestniczyło ponad 100 wystawców, którzy w gamie swoich produktów prezentowali przede wszystkim te, które są oznaczone znakiem Poznaj Dobrą Żywność. Wytwarzane są metodami tradycyjnymi, często pochodzą z upraw lub chowu ekologicznego. 

Na terenie targów można było obejrzeć zabytkowe maszyny rolnicze, niewielką wystawę zwierząt gospodarskich, porozmawiać z właścicielami gospodarstw agroturystycznych i przede wszystkim spróbować jak właściwie ta Polska Smakuje

A smakuje wyśmienicie - miody, sery kozie czy owcze, pleśniowe, twarogi, żółte i długo dojrzewające z żurawiną lub bakaliami, świeże soki, pachnące owoce i warzywa - sami polscy producenci, z którymi można było porozmawiać, jakimi metodami wytwarzają swoje produkty, często z ogromnym zaangażowaniem i pasją. Na każdym stoisku była prowadzona degustacja, można było kupić w niższych cenach niż w sklepach produkty naprawdę dobrej jakości. 

Piknik był organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

dkol1 z 3
Piknik Poznaj Dobrą Żywność "Polska Smakuje"

Piknik Poznaj Dobrą Żywność "Polska Smakuje"

2 z 3
Piknik Poznaj Dobrą Żywność "Polska Smakuje"

Piknik Poznaj Dobrą Żywność "Polska Smakuje"

3 z 3
Piknik Poznaj Dobrą Żywność "Polska Smakuje"

Piknik Poznaj Dobrą Żywność "Polska Smakuje"

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)