StoryEditor

Zmiana czasu na letni w 2024 roku. Kiedy przypada?

Obserwujemy, że za oknem dzień, zaczyna nam towarzyszyć coraz dłużej, co zwiastuje, że w najbliższym czasie będziemy zmieniać czas z zimowego na letni. Kiedy w 2024 roku musimy przestawić zegarki o godzinę do przodu?
17.02.2024., 09:00h

Zmiana czasu z letniego na zimowy i na odwrót, zależy od dyrektywy, która została wydana w 2001 r. i stanowi o tym, że latem przestawiamy zegarki z godz. 2.00 nad ranem na 3.00. Warto jednak zaznaczyć, że przed zawiązaniem UE na pomysł zmiany czasu wpadli inni ludzie. 

Zobacz także: Zbliża się Dzień Kobiet – jak go świętują w różnych częściach świata?

Zegarki wstecz i do przodu

Trudno stwierdzić, której zmiany czasu wyczekujemy chętniej. Jedni z pewnością opowiedzą się za tym, że lepiej jest przesuwać zegarki o godzinę wstecz jesienią, bo można dłużej spać, drudzy zaś będą obstawali za przestawieniem wskazówek o godzinę do przodu, ze względu na to, że dzień staje się wówczas dłuższy i można go lepiej wykorzystać. Idą za tym również korzyści finansowe, bo im dłużej jest widno, tym później trzeba zapalać lampy, którymi oświetlamy pomieszczenia.

Aktualnie, wbrew kontrowersjom powstającym wokół tematu zmiany czasu, jest on przestawiany w aż 70 krajach na całym świecie.

Kiedy wypada zmiana czasu na letni w 2024?

Zmiana czasu na letni w roku 2024 wypada 31 marca, który jest również Niedzielą Wielkanocną.

Jak radzić sobie ze zmianą czasu? Dowiesz się więcej na halowies.pl

Źródło: halowies.pl

Fot: Canva

Justyna Czupryniak
Autor Artykułu:Justyna Czupryniak
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. maj 2024 13:56