StoryEditor

Krowa plus i świnia plus – wiemy kiedy ruszy program!

Temat programu "krowa plus, świnia plus" przez ostatnie tygodnie przycichł. Okazuje się, że nie dlatego, że o nim zapomniano, ale trwały nad nim intensywne prace. Sprawdź szczegóły!
11.10.2019., 09:10h
Od marca 2020 r. rusza nowe działania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na program „Dobrostan zwierząt” zostanie przeznaczona kwota 50 mln euro, która pomniejszy budżet wsparcia na tworzenia grup producenckich. Resort rolnictwa liczy, że z nowego działania skorzysta ok. 65 tys. rolników. 

Do konsultacji społecznych została skierowana zmiana ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. W niej odnajdziemy spełnienie zapowiedzi realizacji programu krowa plus i tucznik plus.

  Dzięki uruchomieniu tego działania rolnicy będą mogli otrzymać wsparcie finansowe za prowadzenie praktyk związanych z podwyższonym dobrostanem zwierząt. Praktyki te zapewnią zwierzętom możliwość realizowania potrzeb behawioralnych, a tym samym lepsze ich samopoczucie i zdrowie. Wdrożenie tego działania stanowi odpowiedź na rosnące oczekiwania społeczne w zakresie warunków utrzymania zwierząt. Działanie to nie było dotychczas w Polsce realizowane – napisano w uzasadnieniu ustawy. 

Wsparcie finan...
Pozostało 61% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 21:48