StoryEditor

Wilki zaatakowały stado owiec! Hodowcy zrozpaczeni

Zagryzione, uduszone i porozrzucane po całym obiekcie truchła owiec… Taki widok zastał właściciel jednego z gospodarstw agroturystycznych na Opolszczyźnie w święta Wielkanocne. Sprawcą tych dotkliwych strat jest grasująca w okolicy wataha wilków. Hodowcy są zrozpaczeni i nie ukrywają, że boją się tego co przyniosą kolejne dni…
16.04.2020., 10:04h

Wilki coraz śmielej sobie poczynają. Wataha zaatakowała stado owiec w gospodarstwie agroturystycznym na Opolszczyźnie w Wielkanoc. Z zagrody przy Tawernie pod Kotwicą koło Kadłuba Wolnego niedaleko Olesna w nocy zginęło siedem owiec, w większości kotnych samic. Tylko kilka z nich zostało odnalezionych.

Ze względu na to, że w Święta gospodarze nie mogli liczyć na pomoc służb sanitarnych do oszacowania strat i zabrania pozostałej padliny do utylizacji, trzeba było czekać kolejną noc, która niestety okazała się feralna. Wilki ponownie pojawiły się na posesji, aby zabrać zagryzione sztuki, których nie dały rady wykraść za pierwszym razem.

- Udało mi się nagrać parę filmów na fotopułapkę, gdzie widać ewidentnie, że to sprawka wilków. Są to najprawdopodobniej trzy osobniki – relacjonuje Sylwiusz Kubiciel, właściciel gospodarstwa agroturystycznego w Kadłubie Wolnym, który nie ukrywa, że jest przerażony całą sytuacją i obawia się o swoje stado.

   
ZOBACZ CAŁY FILM!


Tekst i zdjęcia: dr Mariusz Drożdż

Pozostało 10% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 20:54