StoryEditor

Agritechnica zostaje przesunięta na przyszły rok

Po odwołaniu Dni Pola DLG, Agritechnica, która pierwotnie miała odbyć się w listopadzie, również zostaje przesunięta. Planowana jest cztery miesiące później, od 27 lutego do 5 marca 2022 roku. NOWE DATY PODALI ORGANIZATORZY TARGÓW EIMA I AGROMEK
30.03.2021., 11:03h
W związku z trwającą pandemią COVID-19 oraz postępem programów szczepień, zarówno w Niemczech, jak i w innych krajach organizatorzy imprezy postanowili przesunąć ją na inny termin. DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze), VDMA (Stowarzyszenie Producentów Maszyn Rolniczych) oraz komitet doradczy wystawców targów Agritechnica po dokonaniu oceny stanu faktycznego uznali, że w chwili obecnej nadal panuje zbyt duże zagrożenie epidemiczne, aby planowane na listopad targi mogła się odbyć. Postanowili je przełożyć na przyszły rok – nowy termin to 27.02-5.03.2022.

– Jako wiodące na świecie targi, Agritechnica jest miejscem spotkań całej branży maszyn rolniczych, a także wiodącą międzynarodową platformą biznesową. Aby wystawcy, odwiedzający i partnerzy biznesowi mogli ponownie spotkać się na targach Agritechnica, niezbędne są szczepionki i strategie testowe, które zostały wdrożone w życie w Niemczech, Europie i na całym świecie. Naszym priorytetem jest zapewnienie wystawcom i zwiedzającym pewności planowania, ale w chwili obecnej nie jest to możliwe. W związku z tym, decyzja o przesunięciu targów Agritechnica została podjęta przez DLG w ścisłej współpracy z komitetem doradczym wystawców targów Agritechnica i VDMA jako partnerem branżowym – powiedział dr Reinhard Grandke, dyrektor generalny DLG.

- Jesteśmy przekonani, że do późnego lata, czyli ostatecznego terminu rejestracji wystawców na targi Agritechnica 2022, będziemy w stanie zapewnić naszym wystawcom i odwiedzającym przejrzystość niezbędną dla pewności ich planowania - dodał dr Grandke.

– Trzecia fala pandemii, która jest obecnie w pełnym rozkwicie, ale przede wszystkim rozczarowująca polityka szczepień na poziomie federalnym i stanowym, niestety na razie nas spowolniła. Z nowym impetem i wielką siłą napędową patrzymy teraz w przyszłość do wiosny 2022 roku, abyśmy mogli wspólnie świętować Agritechnicę taką, jaką znamy i kochamy – mówi Anthony van der Ley, przewodniczący VDMA Maszyny Rolnicze.

NOWE DATY PODALI ORGANIZATORZY TARGÓW EIMA I AGROMEK

EIMA raczej w październiku

FederUnacoma, organizator targów EIMA we Włoszech zdefiniował podejście do tegorocznych targów i wyznaczył już daty na 2022 r. Na edycję 2021, która odbędzie się w Bolonii w dniach 19-23 października, wystawcy otrzymali od FederUnacoma harmonogram zawierający techniczne i organizacyjne kroki. być podjęte w ramach przygotowań do wydarzenia. Tymczasem kolejna edycja zaplanowana jest już na 9-13 listopada 2022 r. i będzie oznaczać powrót wystawy bolońskiej do jej tradycyjnej lokalizacji w listopadzie parzystych lat.

Harmonogram na bieżący rok przewiduje przydział powierzchni wystawienniczych w halach wystawienniczych do 16 kwietnia, a ważnym terminem jest również 15 czerwca, czyli dzień, w którym będzie można kupić bilety na wystawy. Biura organizacyjne FederUnacoma, pracują nad zdefiniowaniem procedur obsługi kas biletowych i dążą do maksymalnego wykorzystania narzędzi informatycznych, a mianowicie strony internetowej i aplikacji EIMA International 2021. Celem jest zwiększenie liczby zakupów zdalnych i biletów imiennych, aby wyeliminować tłok w pobliżu wejść i dokładnie monitorować frekwencję w centrum wystawienniczym. W tegorocznej imprezie zwój udział zapowiedziało już ponad 1600 firm.

CTR może w listopadzie

Organizator Centralnych Targów Rolniczych informuje, że ze względu na obecną sytuację, liczbę zachorowań oraz wprowadzone w kraju obostrzenia jest zmuszony przełożyć datę Centralnych Targów Rolniczych na 26 - 28 listopada 2021.Wszystkie rejestracje pozostają ważne w nowym terminie i dołożone zostaną wszelkie starania, aby zorganizować bezpieczne wydarzenie.

Podobne powody zmusiły organizatorów XXVI edycji Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech oraz XX edycji Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las – Expo, które były zaplanowane od 12 do 14 marca 2021 r.

Agromek po czterech latach

Jedne z większych targów rolniczych w Europie Północnej odbędą się w dniach 29 listopada - 2 grudnia 2022 r. W MCH Messecenter Herning. W ostatniej edycji imprezy uczestniczyliśmy jeszcze w 2018 roku – ta z 2020 r. została przełożona na styczeń 2021 r., co również nie doszło do skutku. Zdaniem organizatorów dopiero w listopadzie 2022 roku możliwe będzie zorganizowanie dużych i w pełni reprezentacyjnych targów.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Beba
redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. kwiecień 2024 09:09