StoryEditor

Nowości Agro Show: Mandam

Premierowy pielnik do kukurydzy Cornman to jedna z wielu nowości jakie zaprezentuje firma Mandam na tegorocznych targach Agro Show w Bednarach.  
28.08.2023., 13:08h
Pielnik do kukurydzy Cornman to zupełnie nowa gama maszyn w ofercie Mandam. Pielnik przystosowany jest do usuwania chwastów na polach kukurydzy. Ma solidną ramę, na której zawieszone są sekcje robocze. Pielnik ma 65-cm prześwit pod ramą, co zapewnia odpowiednią przepustowość na polach kukurydzy. Rozstaw między rzędami jest łatwy do regulowania poprzez przesuwanie elementów na ramie (od 45 do 80 cm). Pielniki Cornman produkowane będą od 2024 roku, a premierową maszynę zobaczymy na targach Agro Show

7,5 m brona

Brona talerzowa Gal XL o szerokości 7,5 metra przeznaczona jest do pracy na dużych polach, pozwalając na pokrycie dużej powierzchni ziemi w krótkim czasie. Głównym elementem brony są talerze o średnicy 560 mm. Dzięki nim ziemia jest dobrze rozdrobniona, co sprzyja lepszemu nawilżeniu i przyspiesza rozkładanie się resztek roślinnych. Opcjonalnie rolnik może wybrać inny z pośród wielu rodzajów talerzy roboczych. Brona ma składaną na trzy części ramę,  co ułatwia jej transport i przechowywanie. Również wały doprawiające złożone są z trzech części i obsługiwane są przez osobne siłowniki nie zintegrowane z systemem hydraulicznym skrzydeł roboczych.

Odległość pomiędzy belkami talerzy wynosi 1000 mm. Optymalny rozstaw umożliwia równomierne obciążenie talerzy i zapewnia równomierne rozdrabnianie gleby na całej szerokości maszyny. W standardzie maszyna ma hydrauliczną regulacje głębokości pracy wałów umożliwiając dostosowanie głębokości pracy do różnych warunków glebowych. 
Brona talerzowa Gal XL będzie oferowana w szerokościach roboczych od 4 do 7,5 m.

Wał cambridge w nowej odsłonie

Wał MCB Swing to zmodernizowany wał cambridge. Dzięki zastosowanym przegubom w środkowej części skrzydeł bocznych, wał lepiej układa się na polu, dopasowując się do jego kształtu. Wały typu MCB Swing standardowo wyposażone są w koła żeliwne o średnicy 525 mm. Szerokość transportowa maszyn nie przekracza 3 m. Wały będą oferowane w szerokościach od 4,5 do 8,0 m

Talerze typu RZ

Nowy, opcjonalny krój talerzowy RZ pasuje do wszystkich bron talerzowych Mandam serii Gal i Tal. Charakteryzuje się długą i bardzo ostrą krawędzią tnącą, promieniowym żebrowaniem i zmienną twardością. Talerz wykonany jest z gatunkowej blachy borowej o grubości 5 mm, dostępny w średnicach 560 mm i 610 mm. Cechy te zapewniają efektywne cięcie resztek pożniwnych, wydajną pracę na małych jak i większych głębokościach (3-15 cm), oraz większą niż standardowy talerz trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.


fot. Mandam
Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
09. grudzień 2023 21:19