StoryEditor

Polagra-Premiery 2020 – prawie 30 tys. osób odwiedziło targi w Poznaniu

Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra–Premiery 2020 odwiedziło w ciągu 3 dni prawie 30 000 uczestników – poinformowało biuro targów. Profesjonaliści z branży rolniczej spotkali się w Poznaniu już po raz ósmy. 
22.01.2020., 19:01h
Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Rolniczych już za nami. Przez 3 dni trwania targów zaprezentowano ponad 400 marek produktów branży rolniczej, w tym aż 150 absolutnych nowości, które miały swoją premierę właśnie podczas wydarzenia na Terenie Międzynarodowych Targów Rolniczych Polagra–Premiery 2020. Można było spotkać przedstawicieli firm oferujących maszyny rolnicze krajowych i światowych marek.  Ekspozycja objęła 7 pawilonów o powierzchni blisko 50 000 m2 oraz pawilon kongresowy Poznań Congress Center. Przez 3 dni teren MTP odwiedziło 29 310 osób. Byli to przede wszystkim profesjonalni rolnicy, zainteresowani inwestycjami i rozwojem swoich gospodarstw.

Innowacyjne rolnictwo na targach Polagra-Premiery 2020


Pawilon 5A, nazwany Pawilonem Innowacji, skupiał firmy, oferujące najnowocześniejsze rozwiązania 
i technologie dla rolnictwa. Tutaj można było obejrzeć z bliska laureata nagrody Grand Prix Grupy MTP za najbardziej innowacyjny produkt, jakim jest urządzenie do zbierania kamieni Husarya SCS-100, firmy Usarya Polska. Można było także porozmawiać z twórcami innowacyjnych aplikacji oraz oprogramowania wspierającego zarządzenie gospodarstwem.

– Ogromnie cieszy fakt, że wiele z prezentowanych w tym pawilonie firm to firmy polskie, które prezentowały pomysły innowacyjne na skalę światową. Chcemy wspierać i promować polskich producentów, dlatego po raz kolejny postawiliśmy na program Hosted Buyers, który umożliwia nawiązanie międzynarodowych kontaktów. W tej edycji udział w programie wzięli kupcy z Rumunii, Bułgarii, Ukrainy, Węgier, Serbii, Mołdawii, Mongolii, Włoch i  Bośnia i Hercegowiny. Po raz pierwszy przyznano także nagrodę Eco Prize Grupy MTP, która docenia ekologiczne rozwiązania. W edycji 2020 laureatem zostało urządzenie Matrix 430VF, firmy TEEJET Poland Sp. z o.o. – czytamy w oficjalnym komunikacie Organizatorów targów w Poznaniu.

Polagra Premiery z bogatym programem merytorycznym

W tej edycji Targów postawiono na bardzo bogaty i przede wszystkim merytoryczny program wydarzeń, skierowany do różnych grup. W ramach Dnia Agronoma odbyła się konferencja o innowacyjnym rolnictwie, która zgromadziła ponad 500 uczestników. W ramach Dnia Zootechnika odbyły się wykłady przeznaczone dla hodowców zwierząt oraz szkolenia z nowych funkcjonalności programu IRZPlus. Dodatkowo we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowana została Strefa IRZPlus ze stanowiskami komputerowymi, które umożliwiały indywidualne szkolenia praktyczne. Dodatkowo ARiMR wykorzystała wydarzenie Polagra–Premiery do prezentacji swojej najnowszej aplikacji podczas konferencji prasowej.

Profesjonaliści spotykają się w Poznaniu

Wystawcy zgodnie podkreślają, że targi Polagra–Premiery to wydarzenie, które cechuje długoletnia tradycja i doświadczenie w organizacji wydarzeń targowych oraz sprowadzeniu na wystawę tak dużej liczby profesjonalnych uczestników, którzy są zainteresowani inwestycjami i rozwojem. Dodatkowo wszyscy chwalą styczniowy termin, który daje możliwość wystawcom spotkania się z rolnikami w czasie, kiedy Ci są mniej zaangażowani w prace polowe i mają czas na rozważenie zakupów nowego sprzętu. Oferta wystawców była bardzo bogata i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. Część z nich, zdecydowała się na sfinalizowanie transakcji zakupowych, co wystawcy podkreślają jako ogromny atut obecności na tegorocznych targach.

Zobacz galerię zdjęć z targów!oprac. bcz na podst MTP Poznań
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 17:48