StoryEditor

Polagra-Premiery: Komputer Mescomp Spectra z ISOBUS

Firma Mescomp, producent komputera S411 do opryskiwacza, opracował komputer roboczy do opryskiwacza pracujący w standardzie Isobus. Jak podkreśla firma, to pierwsze polskie rozwiązanie tej klasy.
14.01.2020., 23:01h

Komputer Mescomp Spectra jest montowany na opryskiwaczu i  komunikuje się z monitorami ISOBUS za pomocą typowego 9-pinowego złącza. Jak informuje Mescomp, komputer wyróżnia się przyjazną i prostą obsługą oraz wysoką jakością elementów zapewniającą długoletnią bezawaryjną pracę. W tym celu zastosowano, m.in. odporne na warunki środowiskowe złącza Harting oraz przewody w izolacji poliuretanowej odporne na przecięcia, rozpuszczalniki i promieniowanie UV, zachowujące elastyczność do temperatury rzędu 20 stopni poniżej zera.

Komputer w wersji podstawowej realizuje sterowanie dawką, 9 sekcjami i zaworem głównym z automatycznym sterowaniem zależnie od sygnału GPS. Komputer Mescomp Spectra umożliwia hydrauliczne sterowanie belką opryskiwacza (9 funkcji) oraz automatyczne tankowanie zbiornika. Obecnie producent z Kościana (woj. wielkopolskie) pracuje nad doposażeniem komputera w automatyczne sterowanie wysokością belki (distance control) i sterowanie skrętną osią. Dodajmy, że na zamówienie firma Mescomp wykonuje komputery robocze ISOBUS do wszystkich maszyn rolniczych.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 07:57