StoryEditor

Test brony mulczowej Rolmako SpringExpert [FILM]

W naszym teście sześciu polskich bron mulczowych Rolmako SpringExpert dobrze wypadł w zakresie zrywania ścierniska, ma też kilka ciekawych opcji wyposażenia. Zobacz film z testu maszyny!
05.01.2023., 15:01h

Gama bron mulczowych SpringExpert składa się z wersji o szerokości 6; 7,5 oraz 9 m. Testowany przez naszą redakcję model 7,5 m podczas próby uprawiał pasy o szerokości 745 cm. Na tej szerokości zamontowano 60 podwójnych palców, rozmieszczonych w pięciu rzędach. Odległość między rzędami wynosi 45 cm. Palce mają długość 75 cm i grubość 1,6 cm.

Podczas testu przednią sekcję brony stanowił rząd drobnofalistych talerzy 460 mm, zamontowanych na sprężynowych słupicach. Alternatywnie brona może być wyposażona w wał nożowy 375 mm.

Zaczepianie brony

Rozbudowane opcje zaczepu pozwalają skorzystać z jednej z trzech wysokości montażu ramion TUZ, zarówno II jak i III kategorii. Łącznik centralny montowany w dwóch pozycjach: na czas transportu w sztywnym otworze, a na polu najlepiej na tzw. fasolowym.

brona rolmako SpringExpert

W pozycji transportowej dwie sekcje układają się prostopadle do podłoża. Szerokość transportowa wynosi 257 cm. Na czas transportu maszynę zabezpiecza się blokadą mechaniczną w postaci solidnego pręta, łączącego lewą i prawą stronę maszyny. To nie jest wygodne rozwiązanie. Dobrze, że producent przysłał nam maszynę z oświetleniem drogowym i tab...

Pozostało 53% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 14:38