StoryEditor

Test brony mulczowej Unia Buzzard 9 [FILM]

Do naszego testu sześciu polskich bron mulczowych Unia wystawiła najszerszą maszynę w teście, ma aż 9 metrów! Plusy i minusy maszyny prezentujemy w filmie: koniecznie obejrzyj wideo z testu!
10.01.2023., 12:01h

Najszerszą maszyną w naszym teście był 9-metrowy Buzzard. W ofercie Unii jest też mniejszy model o szerokości 7,5 m. Zmierzona podczas testu szerokość robocza wyniosła 908 cm. Na tej szerokości pracuje 75 podwójnych palców, rozmieszczonych w pięciu rzędach. Odległość między rzędami wynosi 45 cm. Palce mają długość 75 cm i grubość 1,6 cm.

Buzzard, jako jedyna brona wyposażona była w przedni wał nożowy o średnicy 400 mm. Alternatywnie bronę można wyposażyć w przednią sekcję roboczą w postaci rzędu talerzy rozcinających, o średnicy 400 mm, mocowanych do ramy za pomocą solidnych sprężyn.


Unia Buzzard to największa maszyna w naszym teście. Pochwały zbiera wał nożowy

Zaczepianie Unia Buzzard 9

Podobał nam się sposób zaczepiania maszyny za pomocą belki zaczepowej III kategorii. To wygodne. Łącznik centralny montowany w dwóch pozycjach sztywnych II kategorii.

Z powodu dużej szerokości roboczej maszyna złożona jest z trzech segmentów: środkowego i dwóch bocznych składanych na czas transportu do pionu. W środku mamy miejsce do montażu siewnika poplonów Eta 500, w który można doposażyć bronę. W efekcie szerokość transportowa wynosi 28...

Pozostało 53% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. maj 2024 13:56