StoryEditor

Test brony mulczowej Krukowiak Gamma Plus 7,5 H [FILM]

Do naszego testu sześciu polskich bron mulczowych firma Krukowiak wystawiła szerszy model z serii Gamma Plus, który pracował na szerokości 740 cm. Plusy i minusy maszyny prezentujemy w filmie: koniecznie obejrzyj wideo z testu!
09.01.2023., 13:01h

Rodzinę bron mulczowych Gamma Plus tworzą na razie dwa modele hydraulicznie, składane na czas transportu, o szerokości 6 i 7,5 m. Do porównania Krukowiak wyznaczył szerszą wersję, która w przejeździe testowym pracowała na szerokości 740 cm. Na tej szerokości zamontowano 60 podwójnych palców, rozmieszczonych w pięciu rzędach. Odległość między rzędami wynosi 40 cm. Palce mają długość 75 cm i grubość 1,6 cm.

Krukowiak jako jedna z dwóch firm nie zdecydował się na doposażenie brony w dodatkowe narzędzia, choć są dostępne. Testowana maszyna wyposażona była w zestaw kół podporowych, których zadaniem jest lepsze kopiowanie terenu. Wysokość pracy kół ustawiamy sworzniami, jednak w praktyce nie działa to najlepiej. Z jednej strony ciężkie koła z trudem obsługuje się w pojedynkę, a dodatkowo otwory pod sworznie były dość ciasno spasowane. Alternatywnie brona może być wyposażona w przednią sekcję talerzową.

Zaczepianie brony

Zaczep ramion TUZ dla II i III kategorii. Łącznik centralny montowany w trzech pozycjach dla II i III kategorii, ale tylko w sztywnym otworze. W pozycji transportowej dwie sekcje układają się prostopadle do p...

Pozostało 56% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 20:38