Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>

Bez strat energii. Segmentowe bramy przemysłowe SPU 67 Thermo firmy Hörmann

Obrazek

Zastosowanie bram o dobrej izolacyjności termicznej ma znaczący wpływ na skuteczność energetyczną i ekonomiczną budynków przemysłowych. Dlatego firma Hörmann oferuje bramy przemysłowe o coraz lepszych właściwościach termoizolacyjnych, takie jak bramy segmentowe SPU 67 Thermo z płytą o grubości 67 mm.

11 września 2018, 13:55
Stanowią one uzupełnienie oferty bram o grubości 42 mm i osiągają izolacyjność cieplną lepszą od nich nawet o 55 procent. Tak dobre parametry uzyskano dzięki grubszym profilom płyty bramy, które dodatkowo wyposażono w przegrodę termiczną. Co ważne, te niezwykle energooszczędne bramy nie różnią się wyglądem od bram o grubości 42 mm. To daje inwestorom możliwość wyboru bram o różnej grubości i instalacji ich w jednym budynku bez jakiegokolwiek uszczerbku dla jego walorów estetycznych.
Stalowe bramy SPU 67 Thermo
Firma Hörmann oferuje różne wersje bram z płytą o grubości 67 mm. Najcieplejsze z nich, a więc zapewniające najlepszą termoizolacyjność, to bramy segmentowe SPU 67 Thermo. Płyta takiej bramy wykonana jest z wytrzymałych stalowych segmentów wypełnionych pianką poliuretanową, co ma wpływ na uzyskanie bardzo dobrego współczynnika przenikania ciepła całej bramy. Aby oszczędności ciepła były jeszcze większe producent zadbał o zlikwidowanie mostków termicznych, jakie mogą powstawać pomiędzy ościeżnicą a ścianą budynku. W tym celu zaleca montaż wraz z bramą specjalnego zestawu ThermoFrame. W bramach o wymiarach 5 x 5 m, w których zastosowano ThermoFrame, współczynnik ten nie przekracza 0,51 W/(m²∙K). Znakomita izolacyjność bram SPU 67 Thermo to także zasługa zastosowania przegrody termicznej między zewnętrznymi a wewnętrznymi ściankami segmentów. Przegroda termiczna ma również istotny wpływ na ograniczenie możliwości skraplania się pary wodnej na wewnętrznych ściankach bramy. Bramy SPU 67 Thermo mają szeroki wachlarz zastosowań. Nadają się szczególnie do chłodni i magazynów, w których przechowywane są świeże produkty. Z powodzeniem mogą też być wykorzystywane jako energooszczędne zamknięcia do obiektów przemysłowych i użytkowych. Dla poprawy walorów estetycznych i użytkowych mogą zostać wyposażone w przeszklenia.

Drzwi w bramie
Największe straty energii powstają podczas otwierania bram. Dlatego firma Hörmann proponuje także bramy przemysłowe wyposażone w drzwi przejściowe, które  umożliwiają przechodzenie przez bramę bez konieczności jej całkowitego otwierania. Bramy SPU 67 Thermo z drzwiami przejściowymi są wyjątkowo komfortowe, ponieważ drzwi te pozbawione są wystającego progu. Profilowany próg ze stali nierdzewnej o wysokości do dziesięciu milimetrów ogranicza ryzyko potknięcia podczas przechodzenia przez bramę i ułatwia przejeżdżanie rozmaitymi urządzeniami na kółkach. Drzwi w bramie, podobnie jak same bramy, wyposażone są w profile z przegrodą termiczną. To sprawia, że ciepło, które zatrzyma w hali płyta bramy o grubości 67 mm, nie ucieknie przez drzwi przejściowe. Dzięki temu brama SPU 67 Thermo z profilem ThermoFrame i z wbudowanymi drzwiami przejściowymi osiąga współczynnik izolacyjności cieplnej na poziomie 0,75 W/(m²∙K).

Brama SPU 67 Thermo z drzwiami przejściowymi to rozwiązanie nie tylko komfortowe i energooszczędne, ale także bardzo bezpieczne. Standardowa szerokość przejścia drzwi w bramie wynosi 905 mm, spełnia więc wymagania dla budownictwa bez barier i dróg ewakuacyjnych przeznaczonych do pięciu osób.

Ciepłe i bezpieczne
Poza efektywnym wykorzystaniem energii w halach magazynowych istotne są też  odpowiednie zabezpieczenia. Wszystkie przemysłowe bramy segmentowe firmy Hörmann wyposażone w napęd standardowo mają zabezpieczone krawędzie zamykające. Do zabezpieczeń tych krawędzi stosowane są czujniki optyczne lub fotokomórki wyprzedzające. Taka brama zatrzymuje się zanim natrafi na przeszkodę i natychmiast cofa. Tę samą funkcję pełni krata świetlna zintegrowana z ościeżnicą, która także bezdotykowo rozpoznaje ludzi i przeszkody. Takie rozwiązanie niemal całkowicie wyklucza możliwość doznania obrażeń lub uszkodzenia przedmiotów. Co więcej, szeroki zasięg promieni świetlnych dopuszcza pracę bramy z większą prędkością. Szybsze są też bramy, w których zastosowano fotokomórkę wyprzedzającą. Większa prędkość pracy bramy oznacza mniejsze straty energii, do których dochodzi podczas otwierania i zamykania. Zastosowanie fotokomórki wyprzedzającej lub kraty świetlnej zmniejsza jednocześnie wydatki na przeglądy i konserwacje.


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)