StoryEditor

Pomysł na rolniczy biznes: "U Rolnika" - produkty od 13 gospodarzy prosto pod drzwi konsumenta

Jak najkrótsza droga od pola do stołu. Pomysłodawczyni inicjatywy "U Rolnika" – Agnieszka Sobczak nie dość, że sprzedaje towar wyprodukowany w najbliższej okolicy, to dodatkowo robi to błyskawicznie – dostarczając go prosto pod drzwi. Jak to działa?
24.02.2024., 10:00h

Umówmy się – hasło "pod drzwi" jest mocno symboliczne – śmieje się Agnieszka Sobczak, dodając:

image

Logo "U Rolnika" oraz wszelkie etykiety na dostarczane produkty mają spójną szatę graficzną.

FOTO:

Stawiamy na murkach, wieszamy na płocie, w siatce na balkonie, chowamy pod krzaczkiem w ogrodzie. Wreszcie dostarczamy do rąk własnych, ochroniarzowi, uczynnym sąsiadom. Naszym klientom inwencji nie brakuje. Naprawdę nie trzeba być w domu i na nas czekać, by odebrać paczkę od rolnika.

Pomysł na rolniczy biznes

Zaczęło się 5 lat temu, jeszcze przed pandemią, początkowo od samego mleka.

– To było nawiązanie do rozwiązania z czasów komuny, kiedy to mleczarki co rano, dzwoniąc butelkami roznosiły po blokach z wielkiej płyty butelki z mlekiem, z charakterystycznym złotym albo srebrnym kapslem – wspomina nasza rozmówczyni i dodaje: – Klientom szybko samo mleko przestało wystarczać. Zaczęły się pytania o jaja, sery, owoce. Chcąc nie chcąc poszerzałam asortyment.

Pozostało 88% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Mira Wieczorek
Autor Artykułu:Mira Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. kwiecień 2024 18:45