Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Był zły na rodzinę, więc… podpalił kombajn!

Obrazek

Konflikty mniejsze lub większe zdarzają się w każdej rodzinie, ale to co zrobił 72-latek z gminy Miączyn na Lubelszczyźnie z powodu złych relacji z wnukiem wprawia w osłupienie...

Bartłomiej Czekała25 czerwca 2018, 17:57
W niedzielne popołudnie lubelscy policjanci otrzymali informację o pożarze budynków gospodarczych na jednej z posesji w gminie Miączyn. W płonącym pomieszczeniu znajdowały się maszyny rolnicze – kombajn zbożowy oraz ciągnik. Akcję gaśniczą prowadzały zastępy ochotniczych straży pożarnych z okolicznych miejscowości oraz jednostka PSP z Zamościa.

W wyniku pożaru spłonął kombajn rolniczy, nadpalony został również ciągnik rolniczy. Ogień uszkodził także dach garażu oraz znajdującą się w nim instalację elektryczną. Na szczęście w płonącym budynku nie było żadnych osób i nikt nie doznał obrażeń.

Po przeprowadzeniu czynności sprawdzających okazało się, że pożar w gospodarstwie wzniecił 72-letni mężczyzna, który zrobił to pod nieobecność 51-letniego syna. Mężczyzna wkrótce został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Jak ustalili policjanci, sprawca podpalił maszyny rolnicze syna z powodu swoich złych relacji z wnuczkiem.

51-letni pokrzywdzony wstępnie wycenił straty w gospodarstwie na 80 tys. zł.

oprac. bcz

Źródło: policja.gov.pl

Fot. Policja


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)