StoryEditor

Ciągnik runął z mostu wprost do rzeki

Policja apeluje o rozsądek i dostosowanie prędkości jazdy do warunków pogodowych. W dzień temperatury są dodatnie i jest wilgotno, wieczorem ujemne, a na drogach… szklanka. Kierowca musiał przeżyć chwile grozy...
02.12.2021., 14:12h

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorek około godziny 12.20 w Szklarskiej Porębie na ul. Demokratów. Kierujący ciągnikiem z naczepą wpadł w poślizg, uderzył w barierkę mostu, która się złamała i wpadł do rzeki. Na moście została naczepa, na której była przewożona duża maszyna.

Nie trudno sobie wyobrazić chwile grozy, jakie przeżywał kierowca ciągnika, kiedy ten spadał z mostu. Można w tym przypadku powiedzieć, że mężczyzna miał ogromne szczęście, że przeżył wypadek, mimo, że ciągnik spadł na bok. Nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Jak zaznacza 24jgora.pl kierowca próbował uniknąć zderzenia z busem, a gwałtowny manewr przy śliskiej nawierzchni, tak ciężkim sprzętem okazał się niebezpieczny i nie udało się zapanować nad pojazdem. Na miejscu pojawiło się pogotowie, które udzieliło kierowcy niezbędnej pomocy, a w akcji wydobywania ciągnika brało udział OSP Szklarska Poręba. Strażacy również szybko zabezpieczyli naczepę przed zsunięciem się do rzeki.

Oprac. dkol na podst. KMP w Jeleniej Górze/ 24jgora.pl

Fot. 24jgora.pl

 

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. luty 2024 08:59