StoryEditor

Kierowca Zetora doprowadził do zderzenia z pociągiem i uciekł z miejsca wypadku!

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotni wieczór w okolicy Szczytnik Czerniejewskich (woj. wielkopolski) na torach kolejowych na trasie Gniezno - Września. Przez bezmyślne zachowanie kierowcy ciągnika marki Zetor doszło do zderzenia z pociągiem osobowym.
22.03.2020., 20:03h
Do zdarzenia doszło ok godz. 20:30 w sobotę 21 marca br. O tej godzinie policja w Gnieźnie otrzymała zgłoszenie o zderzeniu ciągnika rolniczego ciągnącego przyczepę rolniczą z pociągiem osobowym relacji Gniezno - Września.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zastali ciągnik rolniczy Zetor leżący na boku na nasypie kolejowym oraz oderwaną od niego przyczepę rolniczą, która wbiła się w pociąg osobowy. W wyniku przeprowadzonych na miejscu wypadku czynności policjanci ustalili, że osoba kierująca ciągnikiem marki Zetor z przyczepą, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w rejonie Szczytnik Czerniejewskich, z niejasnych powodów wjechała traktorem na tory kolejowe kierując się w stronę Wrześni.

Kierowca jechał tak ok 300 metrów gdy zobaczył, że za nim w tym samym kierunku i  po tym samym torze jedzie pociąg. Wtedy zdecydował się na zjechanie z nasypu kolejowego, co skończyło się wywrotką dla traktora, a przyczepa, która nie zdążyła się stoczyć z nasypu została uderzona przez pociąg, wbiła się w niego i rozpadła się na części. W wyniku tego uderzenia ścięty został jeden ze słupów trakcyjnych, a poważnemu uszkodzeniu uległo czoło pociągu.

Jak informuje portal gniezno24.com policjanci po przyjeździe na miejsce wypadku nie zastali tam kierowcy ciągnika, który uciekł z miejsca zdarzenia. Udało im się go jednak wkrótce ustalić jego tożsamość. Okazał się nim 44-letni mężczyzna, mieszkaniec jednej z pobliskich wsi. W momencie jego zatrzymania był trzeźwy. Teraz odpowie on za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.

oprac. bcz
Źródło: gniezno24.com
Fot. OSP Czerniejewo


Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. kwiecień 2024 18:59