StoryEditor

Lubelskie: 27-latek ukradł trawę z cudzej łąki

Letnie miesiące to czas wzmożonej pracy rolników, jest to czas zbioru i magazynowania płodów rolnych. W sierpniu tego roku 27-latek z gminy Leśna Podlaska (województwo lubelskie) skosił trawę na cudzej łące, a następnie ją ukradł.
12.09.2019., 10:09h
Sprawę na policję zgłosił poszkodowany, który swoje straty oszacował na kwotę 2.800 złotych. Funkcjonariusze zaangażowani w sprawę ustalili, że ze sprawą może mieć związek 27-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska. Przypuszczenie mundurowych sprawdziło się. Przeszukując jego gospodarstwo rolne, policjanci znaleźli 35 owiniętych folią bel sianokiszonki.

Pomimo, że do zdarzenia doszło w sierpniu, to dopiero w miniony wtorek udało się zatrzymać 27-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież trawy z cudzej łąki. Młody mężczyzna przyznał się do kradzieży trawy z blisko 3-hektarowej łąki w miejscowości Witulin (województwo lubelskie).

Zatrzymany mężczyzna potwierdził, że znaleziona sianokiszonka, którą chciał przeznaczyć na paszę dla bydła, została wyprodukowana ze skradzionej trawy. Oskarżony tłumaczył, że skosił trawę ponieważ myślał, że łąka nie jest przez nikogo uprawiana.

dkd
fot. KMP Biała Podlaska
Donata Kosicka
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. kwiecień 2024 13:26