StoryEditor

Lubuskie: olbrzymi pożar kurnika

Do ogromnego pożaru doszło w minioną środę na fermie drobiu w miejscowości Wierzbnica (gm. Bytom Odrzański, woj. lubuskie). Tego dnia do kurnika miały trafić kury.
19.06.2021., 12:06h
Zgłoszenie o pożarze w Wierzbnicy wpłynęło w środę ok. godz. 12. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zastali kurnik w płomieniach.

- Ogień bardzo szybko rozwijał się ze względu na rozścieloną słomę oraz drewnianą konstrukcję. Bezpośrednio zagrożone były sąsiednie budynki, silosy na paszę oraz butle z gazem propan-butan - relacjonuje asp. Olczyk Sebastian z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli.

Pożar tuż przed przeniesieniem kur


Kurnik spłonął doszczętnie, ale na szczęście nie ucierpiał żaden człowiek ani zwierzę.

- Tego dnia kury miały być przenoszone do kurnika, ale jeszcze ich tam nie było - przekazał TVN 24.pl Dariusz Szymura, rzecznik lubuskiej straży pożarnej.


Pożar gasiło 56 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Ogień udało się opanować, a obiekty sąsiadujące uratować.

oprac. Kamila Szałaj, fot. PSP w Nowej Soli
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. maj 2024 13:43