StoryEditor

Lubuskie: policjanci odzyskali skradziony ciągnik wart ponad milion zł

Policjanci z Krosna Odrzańskiego (woj. lubuskie) odzyskali skradziony w Niemczech ciągnik rolniczy z kosiarką wart ponad 1,1 mln zł.
02.06.2021., 15:06h
W poniedziałek 31 maja policjanci z Krosna otrzymali informację, że na terenie gminy Dąbie może znajdować się skradziony w Niemczech ciągnik marki Massey Ferguson wart ponad 1,1 mln złotych. We wskazany rejon został skierowany patrol prewencji.

- Funkcjonariusze dokładnie przeczesywali pola, tereny leśne oraz rejony kanału, odnajdując ciągnik marki Massey Ferguson wraz z kosiarką ukryty w zakrzaczeniach na terenie podmokłym w rejonie miejscowości Ciemnice - wyjaśnia podkomisarz Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Ciągnik został zwrócony właścicielowi, ale sprawcy kradzieży nie wykryto.

Kulka zaznacza, że na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo-śledczą, wraz technikiem kryminalistyki, który dokładnie zabezpieczał ślady. To może się okazać pomocne w ustaleniu osoby odpowiedzialnej za kradzież traktora.

ksz, oprac. na podst. i fot. KPP w Krośnie Odrzańskim


Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 09:35