Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Makabryczny finał prac polowych: mężczyzna wciągnięty przez glebogryzarkę

Obrazek

Lubelska Policja donosi o tragicznych wieściach z okolic Ryk. Rolnik podczas prac polowych został wciągnięty przez maszynę rolniczą. W ostatnich tygodniach zginęło już kilka osób w podobnych okolicznościach. 

Dorota Kolasińska10 listopada 2021, 14:21
Jak informuje Lubelska Policja kilka dni temu w gminie Kłoczew w woj. lubelskim doszło do kolejnego w ostatnich tygodniach tragicznego wypadku podczas prowadzenia jesiennych zabiegów polowych. 

Na jednym z pól w miejscowości należącej do gminy Kołczew 68-letni rolnik prowadził zabieg spulchniający glebę wykorzystując w tym celu glebogryzarkę podczepioną pod ciągnik

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyznę wciągnęła maszyna. Prawdopodobnie podczas usterki i manewrowania przy wałku przekaźnika mocy urządzenie wciągnęło kawałek ubrania. Niestety w takich sytuacjach bardzo trudno się wyswobodzić, a moc maszyny jest ogromna. Bez wsparcia najczęściej kończy się poważnymi uszkodzeniami ciała lub śmiercią. 

W czasie tego tragicznego wydarzenia nie było nikogo, kto mógłby udzielić pomocy mężczyźnie. Niestety w wyniku obrażeń ciała zmarł na miejscu. 

- Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku. Apelujemy, aby do wykonywania swoich obowiązków przy pracach rolnych nie podchodzić niedbale i rutynowo. Chwila nieuwagi i zmęczenie podczas wykonywania z pozoru prostych czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy również o tym, że pracujące maszyny stanowią duże zagrożenie - podkreśla Lubelska Policja. Tragiczny bilans tegorocznych zbiorów i prac polowych


W woj. dolnośląskim w Lubiniu (6 listopada br. w sobotę) na szczęście udało się uratować 4-latka, który włożył dłoń do sieczkarni. Było poważne ryzyko utraty paluszka chłopczyka, ale dzięki szybkiej pomocy policjantów z Lubinia i akcji medyków udało się udzielić pomocy. Matka z dzieckiem przebywają w szpitalu w Lubiniu. Dziecko było podczas wypadku pod opieką babci. 

W ostatnich tygodniach wydarzyło się kilka tragedii podczas prac polowych, m.in. w powiecie opatowskim, podczas zbioru buraków - kombajn wciągnął rolnika, w powiecie jędrzejowskim jednego z gospodarzy chwycił rozrzutnik obornika, natomiast w gminie Choszczno jeden z rolników stracił nogę, którą pochwyciła sieczkarnia

oprac. dkol na podst. Lubelska Policja
Fot. Lubelska PolicjaPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)