Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Makabryczny wypadek: mężczyznę wciągnął kombajn do zbioru buraków

Obrazek

Ochotnicza Straż Pożarna, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i Policja w powiecie opatowskim ruszyły na pomoc natychmiast. Niestety nie udało się już nic zrobić, mężczyzna zmarł na miejscu. 

Dorota Kolasińska27 października 2021, 16:15

Wczoraj (26 października 2021 r.)przed południem do poważnego wypadku w miejscowości Rudniki w gminie Baćkowice w powiecie opatowskim w woj. świętokrzyskim zadysponowano kilka zastępów okolicznych jednostek ochotniczej straży pożarnej, policję oraz LPR.

Rolnik prowadził zbiór buraków na swoim polu w Rudnikach. Z niewiadomych przyczyn, zapewne unieruchomienia trybów maszyny, manewrował w okolicy wałka przekaźnika mocy, którego tryby chwyciły jego ubranie i wciągnęły do środka. 

Niestety mimo szybkiej interwencji wszystkich obecnych na miejscu zdarzenia ratowników nie udało się uratować życia 67-latka. Obrażenia ciała były zbyt poważne, rolnik zmarł na miejscu.  Najprawdopodobniej doszło do nieszczęśliwego wypadku, jednak trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Zaledwie dwa tygodnie temu pisaliśmy o strasznym wypadku, do którego doszło w Sędziszowie w powiecie jędrzejowskim, także w woj. świętokrzyskim. Rolnik również manewrował przy wałku przekaźnika mocy, ale przy rozrzutniku obornika, który niespodziewanie się uruchomił i wciągnął rękę rolnika w tryby maszyny. Niestety nie udało się mu pomóc. 56-latek nie przeżył tego zdarzenia, bo również został wciągnięty przez maszynę.


oprac. dkol na podst. echodnia.eu/OSP KSRG Baćkowice
Fot. OSP KSRG BaćkowicePicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)