StoryEditor

Podlasie: Pijany traktorzysta spowodował wypadek. Ciągnik przygniótł pasażera

Blisko cztery promile alkoholu w organizmie miał kierowca ciągnika, który spowodował wypadek w miejscowości Szernie w gminie Orla (woj. podlaskie).
02.04.2021., 08:04h

Do wypadku z udziałem pijanego traktorzysty doszło w miniony poniedziałek w Szerniach gminie Orla (woj. podlaskie). Jak podaje policja, dwóch mężczyzn (38 i 35 lat) jechało ciągnikiem rolniczym do momentu, aż traktor zjechał do rowu. Z pojazdu wypadł młodszy z mężczyzn, który został przygnieciony przez ciągnik.

Poszkodowanym zajęli się strażacy i medycy, a następnie wezwana na miejsce załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kierowca ciągnika nie wymagał pomocy medycznej. Nim jednak zajęły się inne służby, a konkretnie policja. Okazało się bowiem, że 38-latek był kompletnie pijany.

Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie niemal 4 promile alkoholu.

W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG w Bielsku Podlaskim, OSP Orla, Zespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Policja apeluje

W związku z wypadkiem policja z Podlasia apeluje do kierowców o zachowanie rozwagi i rozsądku na drodze, a przede wszystkim o to, aby po alkoholu nie wsiadać za kierownicę.

Mundurowi przypominają także o kilku ważnych zasadach dotyczących pojazdów wykorzystywanych do pracy na roli jak i samych prac polowych:

  • każdy ciągnik powinien być sprawny technicznie i posiadać aktualne okresowe badania,
  • nie zasłaniajmy w pojeździe świateł i urządzeń sygnalizacyjnych poprzez doczepione maszyny.  Wystające części maszyn, które mogą naruszać stateczność pojazdu lub zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników ruchu, mogą być na czas jazdy zdemontowane lub złożone,
  • nie pozwalajmy osobom małoletnim oraz osobom bez uprawnień, na kierowanie ciągnikami i maszynami rolniczymi,
  • nie przewoźmy pasażerów na przyczepach oraz w kabinach ciągników, jeśli nie są do tego przystosowane.  Dopuszczone jest umieszczenie w ciągniku rolniczym siedzenie dla pasażera, o ile nie naraża to na niebezpieczeństwo pasażera i nie stwarza ograniczenia w kierowaniu ciągnikiem.

Michał Czubak, Kamila Szałaj
Fot. KP PSP w Bielsku Podlaskim

Michal Czubak
Autor Artykułu:Michal Czubak
Dziennikarz portalu Halo Wieś i portalu tygodnik-rolniczy.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. kwiecień 2024 02:29