StoryEditor

Łódzkie: bagnetem zaatakował braci i ich ciągnik

29-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego napadł na dwóch braci. Z bagnetem w ręku próbował wymusić od nich pieniądze. Gdy się nie udało, swoją agresję wyładował na ich ciągniku.
29.03.2021., 20:03h
24 marca oficer dyżurny łaskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące nieznanego mężczyzny, który napadł na dwóch braci pracujących w lesie. Napastnik, wymachując bagnetem, próbował wymusić od zgłaszającego pieniądze. Groził on również mężczyznom pozbawieniem życia.

Ci jednak nie dali się zastraszyć i nie przekazali agresorowi żadnej gotówki. Ten rozwścieczony sytuacją postanowił rozładować swoją złość na pojeździe, którym bracia do lasu przyjechali.

Agresywny mężczyzna wbił bagnet w koło ciągnika rolniczego i oddalił się z miejsca zdarzenia w kierunku miejscowości Dubie (woj. łódzkie).

Policja szybko rozpoczęła poszukiwania i niebawem zatrzymała napastnika. Namierzony został przez łaskich policjantów zaraz po zdarzeniu, kiedy niczego się nie spodziewając wyszedł z pobliskiego sklepu. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli również bagnet, który podejrzewany miał przy sobie.

Napastnikiem, który groził śmierciom braciom okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego. W chwili zatrzymania był pijany.

Po wytrzeźwieniu 29-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem narzędzia niebezpiecznego oraz kierowania gróźb karalnych wobec braci. Grozi mu nawet do 15 lat odsiadki.

Michał Czubak, Kamila Szałaj
Fot. łódzka policja
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. kwiecień 2024 03:47