StoryEditor

Podpalił stodołę. Straty na 50 tysięcy złotych!

W jednym z gospodarstw rolnych na terenie gminy Waśniów (w województwie świętokrzyskim) doszło do podpalenia stodoły. Zamieszany w sprawę jest 19-letni mężczyzna.
12.04.2019., 09:04h

To już nie pierwsze w tym roku podpalenie budynku gospodarczego. Tym razem do incydentu doszło na terenie gminy Waśniów w województwie świętokrzyskim. Z doniesień policjantów z Komisariatu w Kunowie wiadomo, że na komisariat zgłosiła się 73-letnia kobieta , która zawiadomiła funkcjonariuszy o podpaleniu stodoły w jednej z miejscowości na terenie gminy Waśniów

Pomimo szybkiej interwencji służb gaśniczych spaleniu uległ całkowicie dach budynku, a strop stodoły zawalił się. Straty zostały oszacowane na kwotę nie mniejszą niż 50 000 złotych. Na całe szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Ponadto w stodole znajdowała się słoma, należąca do sąsiadów 73-letniej mieszkanki poszkodowanej w pożarze, którzy ponieśli straty oszacowane na kwotę 2400 złotych. 

Za sprawcę podpalenia podejrzewano 19-letniego mężczyznę, który w niedzielę (7 kwietnia 2019 r.) groził właścicielowi słomy. 

W wyniku działań podjętych przez stróżów prawa podpalacz został zatrzymany. 19-latek przyznał się do popełnionego czynu, a za swoje działania będzie odpowiadał przed prokuraturą.

Zgodnie z prawem za takie czyny mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

kk

Źródło i fot.: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. czerwiec 2024 19:31