StoryEditor

Policjanci nie tylko od mandatów. Naprawiają też ciągniki

  Jak widać polscy policjanci są wszechstronni i nie tylko od dawania mandatów i ścigania złodziei. Tym razem pomogli staruszkowi w niecodziennej sytuacji.
18.08.2023., 16:08h

Jak podaje Podlaska Policja funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, którzy pełnią służbę na granicy polsko - białoruskiej, pomogli 87-latkowi z gminy Dubicze Cerkiewne w powiecie hajnowskim.

Na drodze wojewódzkiej w Dubiczach Cerkiewnych policjanci zauważyli zaparkowany ciągnik rolniczy. Obok niego stał starszy mężczyzna. Z jego zachowania wynikało, że ma jakiś problem z pojazdem. Jak się okazało w traktorze zabrakło paliwa. Policjanci pomogli i zawieźli seniora na pobliską stację paliw, gdzie kupił olej napędowy. Okazało się, że ciągnik również miał inny problem i mimo paliwa raczej by daleko nie dojechał.

Funkcjonariusze naprawili usterkę, przeciekał przewód paliwowy. 87-letni mieszkaniec gminy Dubicze Cerkiewne podziękował policjantom i zadowolony szczęśliwie ruszył w dalszą drogę.

- Nawet w tak błahych sytuacjach policyjne hasło „pomagamy i chronimy” nabiera szczególnego znaczenia. Jak się okazuje, w takich sytuacjach także możecie liczyć na pomoc policjantów – dodaje Podlaska Policja.

dkol

Fot. Hajnowska Policja

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 06:02