StoryEditor

Olbrzymie straty po pożarze ciągnika rolniczego

  Prace polowe w pełni, a pożary maszyn rolniczych i wypadki rolnicze zdarzają się coraz częściej. Przy tak małej wilgotności powietrza wystarczy tylko iskra i tragedia murowana. Jak do tego doszło i ile wynoszą straty?
31.05.2023., 15:05h

W Złotowie w woj. mazowieckim w powiecie mławskim doszło do pożaru ciągnika rolniczego. Podczas wiosennych prac polowych, a dokładniej zgrabiania siana zgrabiarką karuzelową zapalił się ciągnik. W pożarze doszczętnie spłonął ciągnik rolniczy.

Na miejscu zjawiły się trzy jednostki straży pożarnej: Ochotnicza Straż Pożarna w Szreńsku, Ochotnicza Straż Pożarna w Rochni i Straż Pożarna z Mławy.

Jak podaje Codziennik Mławski straty oszacowano na 150 tys. złotych, natomiast jako wstępną przyczynę pożaru strażacy podali zwarcie, do którego doszło w instalacji elektrycznej.

 

Pożar ciągnika w Szylenach

W ostatnich dniach to niestety nie jedyny ciągnik, który spłonął na polu. 10 maja w miejscowości Szyleny w powiecie braniewskim w woj. warmińsko-mazurskim również doszło do pożaru ciągnika, także podczas prac polowych. Dym było widać z oddali. Gdy strażacy dojechali na miejsce ciągnik był całkowicie zajęty ogniem. Akcja gaśnicza nie była łatwa.

 
 

dkol na podst. Ochotnicza Straż Pożarna w Szreńsku

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Szreńsku

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 09:15