StoryEditor

Chowacz w rzepaku czy rzepiara płci męskiej? Jak nazwać ten okaz? (FILM!)

Czy to męskie wydanie rzepiar, które kilka sezonów z rzędu robiły szkody w rzepaku fotografując swoje uśmiechnięte twarze na tle żółtego morza o zapachu kapusty? Tym razem to bardziej zawiła historia, co nie zmienia faktu, że dość zabawna. A chowacz idealnie do niego pasuje! Zwalczyła go Lubelska Policja. 
29.05.2023., 14:05h
Poszukiwany listem gończym za groźby karalne 52-latek znalazł dość nietypową kryjówkę. 

- Zatrzymanie było efektem pracy operacyjnej "poszukiwaczy" z komendy miejskiej w Lublinie. Z ustaleń policjantów wynikało, że 52-latek ukrywał się w jednym z opuszczonych gospodarstw w powiecie lubelskim. W trakcie przeszukania posesji policjanci zauważyli w jednym z pomieszczeń tlący się niedopałek papierosa i otwarte okno z wyjściem na pole obsiane rzepakiem - podaje Lubelska Policja. Wskazywało to, na to, że jeszcze kilka chwil wcześniej poszukiwany był w pomieszczeniu. Funkcjonariusze policji zaczęli od przeszukania okolicznych budynków. 

Zauważyli świeżo wydeptane ślady w trawie prowadzące na pole pobliskiego rzepaku.

- Funkcjonariusze rozpoczęli dokładnie przeszukiwać pole. Po kilku godzinach poszukiwań i przemierzeniu hektarów pola znaleźli poszukiwanego. 52-latek leżał na ziemi zamaskowany łodygami rzepaku. W rozmowie z kryminalnymi przyznał, że nie spodziewał się, że policjanci będą tak wytrwale szukać go w rzepaku - podaje Policja. 

Okazało się, że nie chciał zrobić sobie słodkiej fotki w bogato ukwieconym polu, ale zadbali o to funkcjonariusze policji, którzy dodatkowo nagrali film z zatrzymania. 

- Mieszkaniec gminy Krzczonów prosto z pola trafił do zakładu karnego. Spędzi tam ponad rok więzienia za groźby karalne - informuje Lubelska Policja. dkol na podst. Lubelska Policja
Fot. Lubelska Policja

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 16:48