StoryEditor

Pożar hali produkcyjnej w Sokołów S.A. Z pożarem walczyło ponad 80 strażaków!

Wczoraj wieczorem doszło do pożaru hali produkcyjnej w zakładach mięsnych w Sokołowie Podlaskim na Mazowszu. Pożar opanowano dopiero nad ranem.
09.11.2023., 09:00h

W środę wieczorem (8 listopada) do jednostek straży pożarnej z okolicy Sokołowa Podlaskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze, do którego doszło w jednej z hal produkcyjnych. Strażacy na miejscu zjawili się koło godz. 19.00, ewakuowano 460 pracowników. 

Powierzchnia, na której wybuchł pożar jest duża, a gaszenie pożaru utrudniał podział wnętrza hali na mniejsze pomieszczenia. W pożarze ucierpiała jedna osoba, nie odniosła poważnych obrażeń ciała. 

​Walka z żywiołem trwała kilka godzin

Po kilku godzinach walki z żywiołem sytuacja nadal nie była opanowana. Istniało zagrożenie, że dojdzie do wycieku amoniaku, jednak strażacy szybko zabezpieczyli instalację. Koło 22.00 strażacy poinformowali, że doszło do zawalenia stropu i dachu hali. 

Niedługo po północy strażacy opanowali sytuację i rozpoczęło się przelewanie pogorzeliska i prace rozbiórkowe. Dopiero koło 4.00 rano zakończono działania gaśnicze, a jednostki wróciły do baz. 

Na miejscu pozostał zastęp JRG Sokołów Podlaski w celu dozorowania pogorzeliska. 

W akcji brało udział kilkanaście jednostek straży pożarnej, policja oraz służby medyczne. Na miejsce dotarły również zastępy OSP Kosów Lacki i OSP Jabłonna Lacka. 

oprac. dkol na podst. Samochody Ratownicze/ zyciesokolowa.pl/bialystokonline.pl

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. kwiecień 2024 15:29