StoryEditor

Pożar kurnika pod Wolsztynem. Ktoś celowo podłożył ogień?

W niedzielę w nocy doszło do pożaru kurnika. Straty oszacowano na 10 tys. zł, ale na szczęście w pomieszczeniu nie było zwierząt - miały dopiero przyjechać. Zdaniem strażaków było to podpalenie.
14.09.2020., 17:09h
Do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie (woj. wielkopolskie) wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu kurnika w Kębłowie. Do zdarzenia, natychmiast zadysponowano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie oraz zastępy ochotników z Kębłowa, Wroniaw, Tłok i Świętna.

Strażacy ustalili, że silne zadymienie wydobywa się z kurnika, który był przygotowany na przyjęcie piskląt (rozłożona słomiana ściółka i zasypane paszą karmidła dla drobiu). Właściciel odłączył energię elektryczną przed przybyciem strażaków na miejsce. Dwie roty zabezpieczone w aparaty ochrony układu oddechowego zostały wprowadzone do wnętrza kurnika celem podania dwóch prądów wody na palącą się słomianą ściółkę.


Dalsze działania zastępów polegały na oddymieniu kurnika za pomocą turbowentylatorów i częściowym wydobyciu spalonej ściółki na zewnątrz kurnika. Obiekt został sprawdzony za pomocą kamery termowizyjnej w celu wykluczenia ewentualnych zagrożeń. Spaleniu uległo ok 280 m2 powierzchni ściółki i karmidła dla drobiu. Straty oszacowano na ok. 10 tyś zł. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było podpalenie. 


Źródło i fot.: KPPSP Wolsztyn
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 10:53