StoryEditor

Pożar w Iwanowicach Dużych. W budynku były świnie

W Iwanowicach Dużych w woj. śląskim w powiecie kłobuckim doszło do pożaru składowiska słomy na poddaszu budynku inwentarskiego. Wewnątrz było 30 świń. Co było prawdopodobną przyczyną pożaru? 
28.10.2022., 12:10h
O wybuchu pożaru w miejscowości Iwanowice Duże strażacy otrzymali zgłoszenie 27 października tuż przed 14.00. Z informacji przekazanej strażakom z KP PSP w Kłobucku wynikało, że w jednym z budynków inwentarskich w tej miejscowości płonie dach, a wewnątrz budynku znajdują się zwierzęta. Jak się okazało później było tam 30 świń. Strażacy ustalili, że trzodzie nie zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo, gdyż od pożaru słomy oraz pokrycia dachowego z eternitu dzieli je betonowy strop. Nie wyprowadzono dlatego trzody z pomieszczenia. Na miejscu pojawiło się 7 jednostek straży pożarnej, w tym 5 lokalnych grup OSP. Pożar gaszono strumieniem wody od gór

- W tym przypadku możemy mówić jedynie o prawdopodobnej przyczynie pożaru. Szczegóły będzie ustalała Policja i biegły. W naszym meldunku zostało to zakwalifikowane jako przypuszczalnym zwarciu instalacji elektrycznej - komentuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Kłobucku. Spaleniu uległa składowana na poddaszu słoma oraz pokrycie dachowe. Strażacy zabezpieczyli miejsce pożaru. 

Straty szacunkowe w gospodarstwie to 170 tys. zł, w tym straty budynku około 150 tys. zł. W pożarze nikt nie został poszkodowany, a akcję udało się skutecznie zakończyć po kliku godzinach dogaszania pogorzeliska. 

dkol
Fot. OSP Iwanowice Małe


Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
04. grudzień 2023 17:32