StoryEditor

Prawie doszło do tragedii: powodem... zakurzona kanapka

Utrudnianie żniw, zgłaszanie wiejskich hałasów i zapachów na policję oraz sąsiedzkie awantury – to niestety codzienność rolników. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są zebrane plony i ciężka praca gospodarzy. Jedną z nich przerwał mężczyzna, bo miał... zakurzoną kanapkę. 
18.08.2022., 12:08h

Żniwa chylą się ku końcowi, kombajny korzystają ze słonecznej pogody. Słychać jeszcze warkot ciągników zwożących przyczepy wypełnione po brzegi złotym zbożem i pracę kombajnów w polu. Niestety nadal zdarzają się przypadki kompletnej bezmyślności osób, które wyprowadziły się z miasta na wieś, która miała być sielanką. Życie lubi płatać figle, a wiejski teren ... tętni życiem i pracą. Zboże pięknie kołyszące się na wietrze, bujna zielona łąka, parawan od sąsiadów z 3 metrowej kukurydzy i kwitnące sady – coś pięknego… Tak, dla rolników to też piękny widok i ogromna satysfakcja z trudu włożonego w uprawę tych roślin. A jeszcze piękniej jest w żniwa, kiedy w magazynie jest po sufit zbóż, rzepaku i kukurydzy.

Tylko zanim do tego dojdzie rolnik ciąga się po komisariatach policji oraz sądach i tłumaczy z tak absurdalnych rzeczy jak – zbyt duża uprawa rzepaku, która wydziela „duszący zapach”, koszenie zboża po 22.00, wywożenie obornika i muczące krowy czy piejące koguty.

Wszystko przez ... kanapkę

Do jednego z największych absurdów podczas tych żniw doszło w Wielkiej Brytanii. Na Twitterze pojawił się filmik rolniczki, która prowadzi profil Berkshire Farm Girl @LittleBigFarm. Dziewczyna z mamą pojechały samochodem na swoje pole, sprawdzić jak idą żniwa. Nagle przed kombajnem zobaczyły starszego mężczyznę stojącego na drodze wielkiej maszyny.

Matka dziewczyny zaczęła do niego krzyczeć, żeby zszedł z drogi, bo może stać mu się krzywda, ten jednak uparcie stał w miejscu, zmuszając kombajnistę do zatrzymania pojazdu. Okazuje się, że to nie pierwszy raz kiedy mężczyzna przeszkodził w żniwach. Matka dziewczyny mimo, że sama była oburzona jego zachowaniem, próbowała uspokoić agresywnie nastawionego mężczyznę. Wszystko przez zakurzoną przy śniadaniu kanapkę…

Konia z rzędem temu, kto w tej sytuacji utrzymałby ręce przy sobie i język za zębami :).

- Wczoraj wściekły członek społeczności wyskoczył przed kombajn, ponieważ jego kanapka była pokryta kurzem. Potem wyszedł ponownie i stanął przed kombajnem. Miał szczęście, że nie został potrącony przez pojazd. Dzięki mamo za deeskalację – brzmi opis nagrania na Twitterze, które obejrzało już blisko 817 tys. osób. Ciekawe czy mężczyzna zdaje sobie sprawę, z tego, że ta kanapka, którą jadł ze żniwnym kurzem pochodzi z mąki ze zboża z okolicznych gospodarstw, podobnie jak masło, szynka i pomidor. W takich sytuacjach ręce opadają.

  
dkol
Fot. poglądowe Envato Elements
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 17:49