Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Koszmarna seria wypadków z udziałem ciągników

Obrazek

Na drodze z Konina do Rzgowa doszło do zderzenia Ursusa oraz samochodu osobowego, którym podróżowały trzy osoby. Do szpitala trafił kierowca traktora. To już trzeci wypadek z udziałem ciągnika rolniczego w ciągu ostatnich dni. Część z nich niestety zakończyła się tragicznie. 

10 sierpnia 2022, 13:09

Modła koło Konina: Wypadek ciągnika rolniczego i osobówki

Żniwa na dobre wprowadziły w ruch maszyny rolnicze. Niestety, coraz częstsze wyjazdy rolników na pola nie zawsze okazują się bezpieczne. Taki z pewnością nie był 8 sierpnia dla kierowcy ciągnika rolniczego, który w miejscowości Modła, między Koninem a Rzgowem, zderzył się z samochodem osobowym. Jak wynika z ustaleń, trzem osobom podróżującym autem nic się nie stało. W wypadku ciągnika obrażenia odniósł jednak kierowca traktora. Został on przetransportowany do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z JRG nr 2 w Koninie, OSP Rzgów oraz OSP Zastruże.

Zderzenie w Grodzisku Wielkopolskim okazało się tylko niegroźną kolizją

Dwa dni wcześniej, 6 sierpnia, podobne zdarzenie miało miejsce w Białej Wsi, gdzie z ciągnikiem zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierująca pojazdem marki Nissan Qashqai mieszkanka powiatu poznańskiego nie upewniła się, czy może bezpiecznie wyprzedzić ciągnik rolniczy i doprowadziła do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki chevrolet prowadzonym przez mieszkańca powiatu nowotomyskiego. Mężczyzna trafił do szpitala. Obrażenia, których doznał poszkodowany, okazały się na tyle niegroźne, że zdarzenie uznano za kolizję drogową.

Rudnik na Śląsku: Podróżujący motocyklem w ciężkim stanie

Poważniejszymi konsekwencjami zakończył się wypadek na drodze krajowej nr 9, w miejscowości Rudnik na Śląsku. Do zderzenia doszło 5 sierpnia w miejscowości Nietulisko Małe, kiedy kierujący ciągnikiem chciał włączyć się do ruchu na drodze, którą jechał motocykl. Motocyklem podróżowały dwie osoby, 42-letnia kobieta oraz 44-latek. Oboje zostali zabrani do szpitala. Pracujące na miejscu zdarzenia służby poinformowały, że ich stan jest ciężki.

Z wszelkich ustaleń wynika, że kierujący pojazdami byli trzeźwi i posiadali wszystkie niezbędne uprawnienia, a do wypadków doszło najprawdopodobniej przez nieuwagę kierowców.

opr. Justyna Glapiak

fot. PSP Konin / Facebook

 Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)