Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Stracił panowanie nad Ursusem, a nie kierował?

Obrazek

 

W woj. mazowieckim doszło do wypadku ciągnika marki Ursus. Policjanci znaleźli pojazd w przydrożnym rowie. Kierowca twierdzi, że stracił nad nim panowanie, ale go nie prowadził. Magia?

Dorota Kolasińska21 czerwca 2022, 14:42

Jak podaje Mławska Policja na drodze Kowalewo-Kowalewko w powiecie mławskim w gminie Wiśniewo funkcjonariusze z patrolu ruchu drogowego zobaczyli w rowie ciągnik. Wypadek wyglądał bardzo niebezpiecznie, sprawdzili natychmiast, co dzieje się z kierowcą pojazdu. Szczęście w nieszczęściu – otóż kierowcy nie było w ciągniku. Traktor nie miał tablic rejestracyjnych, jednak nie trudno było dotrzeć do właściciela pojazdu. Policjanci szybko ustalili, że Ursus należy do 40-letniego mieszkańca powiatu mławskiego.

Policjanci zbadali trzeźwość kierowcy, gdyż jego tłumaczenie nie było zbyt logiczne – 40-latek miał bagatela 3 promile alkoholu we krwi. Jak wyjaśniał funkcjonariuszom, zapewne myśląc, że znalazł bardzo sprytne wyjście z sytuacji, w której groziły mu poważne konsekwencje „ stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, ale to nie on kierował, bo przecież nikt go nie widział...”. 

- Mężczyźnie pobrano krew do badań zawartości alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy, został osadzony w policyjnym areszcie. Dziś usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za przestępstwo to grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto Ursus, którym kierował nie był zarejestrowany. Za popełnione wykroczenia drogowe został ukarany mandatami na łączą sumę 4 tysięcy złotych – relacjonuje Mławska Policja.

Oprac. dkol na podst. Policja Mława Facebook

Fot. Policja Mława FacebookPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)