StoryEditor

Tragiczny pożar: zginął strażak z OSP Zbąszyń

W woj. wielkopolskim w powiecie nowotomyskim wybuchł pożar. Nowy rok dla tamtejszej straży pożarnej musiał być bardzo trudny, gdy okazało się po ugaszeniu pożaru, co się wydarzyło. 
03.01.2022., 16:01h

Strażacy nad ranem w Nowy Rok, 1 stycznia 2022 r. odebrali zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego, który przylegał do budynku mieszkalnego. Do zdarzenia doszło w miejscowości Strzyżewo, o pożarze poinformowali mieszkańcy, którzy włączyli syrenę. Na miejsce zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej. Na początku do akcji ruszyli strażacy z lokalnej OSP, później dołączyli strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu. Do akcji zadysponowano również:

  • dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl,
  • dwa z OSP Zbąszyń,
  • dwa z Przyprostyni,
  • po jednym z Łomnicy i Nądni,
  • a także w dalszej części działań - oficera operacyjnego z KSP PSP.

Po ugaszeniu pożaru znaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny. Jak wstępnie ustalono, był to 66-letni właściciel gospodarstwa. Strażacy ewakuowali 5 szt. trzody chlewnej, usunęli siano i zboże, które znajdowało się na poddaszu budynku.

- Niestety w wyniku pożaru śmierć poniósł nasz druh i członek zarządu. Cześć jego pamięci - poinformowali strażacy z OSP Strzyżewo.

Wyjaśnieniem przyczyn pożaru zajmie się Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu pod nadzorem prokuratora. 

oprac. dkol na podst. tygodnik-rolniczy.pl

Fot: OSP Zbąszyń

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. czerwiec 2024 16:07