StoryEditor

Zginął w lesie pod kołami niezabezpieczonego ciągnika

Do tragicznego wypadku doszło w okolicach Diablej Góry w woj. warmińsko-mazurskim. Mężczyzna w czasie zrywki drzew zginął pod kołami ciągnika, który nieprawidłowo zabezpieczył.
21.03.2018., 11:03h
W Puszczy Boreckiej w gminie Kruklanki (woj. warmińsko-mazurskie) trwa rutynowa wycinka lasu. Pracujący przy zrywce drzew używają ciężkiego sprzętu, w tym traktorów. W ostatni poniedziałek, 19 marca, podczas pracy w lesie jeden z czterech obecnych na miejscu mężczyzn zginął pod kołami ciągnika, którym pracował.

Jak wstępnie ustaliła policja, 38-letni pracownik wysiadł z zatrzymanego na stromym podłożu ciągnika. Niestety nie zabezpieczył go tak jak należy i maszyna stoczyła się, przygniatając mężczyznę i przejeżdżając po nim.

– W wyniku rozległych obrażeń mężczyzna zginął na miejscu — mówi Iwona Chruścińska, oficer prasowy KPP w Giżycku.

Na miejscu wypadku pracują policjanci pod nadzorem prokuratora, ustalając szczegółowe okoliczności wypadku, w którym zginął mieszkaniec Węgorzewa.

Właśnie zawitała do nas wiosna, a więc czas, w którym rolnicy wyjeżdżają na pola i częściej znajdują się w pobliżu maszyn. Nie pozwólmy, żeby nieuwaga przyczyniła się do utraty zdrowia lub życia.

Źródło: Gazeta Giżycka
fot. poglądowe
Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 01:45