StoryEditor

Dopłaty bezpośrednie 2023: które ekoschematy wybrali rolnicy?

Tegoroczna, wyjątkowo burzliwa kampania składania wniosków o dopłaty obszarowe dobiegła końca. Dzięki naszemu konkursowi pięciu rolników skorzystało z profesjonalnej porady dotyczącej ekoschematów i przygotowania wniosku o dopłaty bezpośrednie. 
03.07.2023., 11:07h

Wygrani konkursu „Łączymy ekoschematy”

Zmiany wprowadzone w tym roku w dopłatach bezpośrednich są nie lada wyzwaniem dla rolników – i pod względem produkcyjnym, i organizacyjnym. Spełnienie norm warunkowości, dobór ekoschematów i ich realizacja nie jest zadaniem prostym. Nie pomaga również bałagan informacyjny wokół nowych dopłat i ekoschematów. Nic więc dziwnego, że w tym roku rolnicy częściej niż zwykle sięgali po pomoc doradców.

Dobrze dobrane ekoschematy to przecież dodatkowe profity finansowe dla gospodarstwa, jednak ich realizacja nie może zaburzyć prowadzonej w gospodarstwie produkcji. A przecież każde gospodarstwo jest inne – dlatego w tym roku nie sprawdzają się utarte schematy i w każdym przypadku trzeba indywidualnie podejść do zagadnienia dopłat bezpośrednich.

Nic więc dziwnego, że nasz konkurs „Łączymy ekoschematy”, w którym nagrodą była możliwość skorzystania z profesjonalnej usługi doradczej dotyczącej dopłat i ekoschematów cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród osób, które prawidłowo odpowiedziały na pytania konkursowe, wybraliśmy 5 laureatów, których gospodarstwa odwiedzili dora...

Pozostało 90% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Grzegorz Ignaczewski
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski

redaktor „top agrar Polska”, ekonomista, specjalista w zakresie dopłat bezpośrednich, PROW i ekonomiki gospodarstw.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 03:03